REKLAMA

PlayStation rozpycha się na rynku PC. Już niedługo premiera Uncharted 4: Kres złodzieja

Konsole do gier to już wyraźnie za mało dla PlayStation. Japoński gigant przenosi na komputery osobiste coraz więcej gier do tej pory dostępnych wyłącznie na sprzęcie od Sony. Do tego grona dołącza znakomity Uncharted.

27.05.2021 09.55
uncharted 4 pc
REKLAMA

Na wczorajszym spotkaniu z inwestorami, Sony zadeklarowało, że dalej będzie inwestować w rynek gier na komputery osobiste. Na slajdzie o tym informującym podane były dwa przykładowe tytuły ilustrujące tę ekspansję. Pierwszym jest Days Gone, czyli gra, która na PC już miała niedawno swoją premierę. Drugim jest Uncharted 4 – co jest dużą niespodzianką, bo do tej pory nie mieliśmy na temat tej konwersji żadnych przecieków.

REKLAMA

Data premiery gry nie jest znana. Uncharted dołączy jednak do powiększającego się grona gier, które do tej pory miały być powodem do kupna konsoli PlayStation – nawet jeżeli dany gracz miał już gamingowego peceta. W ostatnich latach na PC pojawiły się już inne głośne gry z konsol Sony, w tym Horizon Zero Dawn czy Death Stranding.

Uncharted 4: Kres złodzieja na PC. Jednego tylko nie rozumiem – gdzie platforma, na której Sony mógłby więcej zarabiać?

REKLAMA

PlayStation zdaje się naśladować jednego z największych swoich rywali, jakim jest Xbox. Gamingowa marka Microsoftu już od długiego czasu nie ogranicza się tylko do konsol do gier. Xbox to również jedna z gamingowych platform na PC, nie zapominajmy też o będącym częscią usług Xbox streamingu gier.

Sony tymczasem póki co nie wykazuje zamiarów zwiększenia zasięgu platformy PlayStation. Gry na komputery osobiste są wydawane na Steamie i Epic Games Store. Te zarabiają w dokładnie ten sam sposób, co PlayStation na konsolach do gier – pobierając prowizję od każdej transakcji, w tym od zakupu gier. Nie jest jasne, czemu PlayStation chce polegać na partnerach, skoro ma kapitał i siłę marki na stworzenie czegoś własnego. Choć, kto wie, może nad tym pracuje. W końcu z jakiegoś powodu PlayStation stało się klientem Microsoft Azure.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA