Oprogramowanie  / News

Sygnalizacja świetlna pojawiła się w Mapach Google

Picture of the author

Wygląda na to, że w bliżej niekreślonej przyszłości kierowcy korzystający z Google Mapy będą informowani o obecności sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Funkcja jest już testowana.

Rzadko się zdarza, by to Mapy Google kopiowały coś od konkurencji – zazwyczaj bywa odwrotnie. Tymczasem, jak informuje Droid Life, do aplikacji Google’a trafiło coś, co użytkownicy usługi Apple Maps w niektórych regionach znają już od dawna. Chodzi o obecność sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach, która na owych mapach jest odpowiednio oznaczana.

Ikona sygnalizacji, przynajmniej na razie, jest dość malutka i trudno ją dostrzec – choć jest nieco powiększana, gdy aplikacja przejdzie w tryb nawigacji. Sygnalizacja nie jest również w żaden sposób brana pod uwagę przy wytyczaniu najszybszej trasy.

Sygnalizacja świetlna w aplikacji Google Mapy to coś, na co jeszcze poczekamy.

(źródło: Droid Life)

Na razie funkcja ta oferowana jest wyłącznie małej grupie użytkowników aplikacji Mapy w wersji na Androida. Nie wymaga ona aktualizacji apki, bowiem informacje o sygnalizacji pochodzą z serwerów Google’a. Nie jest jasne, czy i kiedy nowość ta trafi do ogółu użytkowników.

Jednak mając na uwadze tempo wprowadzania nowości do Map Google, na odzwierciedlenie sygnalizacji świetlnych w Polsce przyjdzie nam jeszcze poczekać długie miesiące (oby nie lata). Na razie nawet u testerów ikony o sygnalizacji widoczne są tylko w wybranych rejonach Stanów Zjednoczonych. Apple Maps utrzyma więc jeszcze przez jakiś czas tę jedną ze swoich unikalnych zalet.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst