1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Xbox Series X jakby zbladł. Nieoficjalne zdjęcia kontrolera sugerują nowy kolor konsoli

biały xbox series x
422 interakcji
dołącz do dyskusji

Wszystkie materiały graficzne dotyczące Xbox Series X do tej pory przedstawiały konsolę i akcesoria w czarnej wersji kolorystycznej. Wygląda na to, że ta nie będzie jedyną.

Xbox Series X ma bez wątpienia kontrowersyjne wzornictwo. Czarny równoległobok pokaźnych rozmiarów jednych ujmuje swoją prostotą i pragmatycznością, innych pozostawia nieco bardziej sceptycznymi. Ciekawe czy ci sceptycy zmieniliby zdanie, gdyby konsola była koloru białego.

Niniejszy wpis otwiera zdjęcie opublikowane na Reddicie. Jego autor twierdzi, że był na imprezie w Waszyngtonie, której gospodarzem był pracownik Microsoftu. Ten biały kontroler to bez wątpienia wersja next-genowa: rozpoznać ją możemy po sprzętowym przycisku Udostępnij, który pojawi się w kontrolerach wraz z nową generacją Xboxa.

Biały bezprzewodowy kontroler Xbox sugeruje białą wersję konsoli Xbox Series X. A może… Xbox Series S?

Warto mieć na uwadze, że istnienie białej wersji bezprzewodowego kontrolera Xbox nowej generacji nie musi znaczyć, że ten trafi do masowej produkcji. A nawet jeśli – nie jest powiedziane, że również i konsola doczeka się nowej wersji kolorystycznej. Wydaje się jednak wysoce prawdopodobne, że kolor odpowiada konsoli, do której miałby być dołączony.

Osobną kwestią jest rozważenie, czy faktycznie kontroler związany jest z białą wersją Xbox Series X, czy też to Xbox Series S ma być biały. Druga ze wspomnianych konsol nie została oficjalnie zapowiedziana przez Microsoft, o jej istnieniu wiemy jednak z wiarygodnych źródeł. Xbox Series S (nazwa tymczasowa Lockheart), jeżeli wejdzie na rynek, ma być tańszą wersją Xbox Series X z prostszym układem graficznym. Xbox Series X ma oferować granie w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s, podczas gdy Series S w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s.

Xbox Series X ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku, najpewniej na przełomie października i listopada.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.