Jeśli szukasz smartfona do 600 zł, nie szukaj dalej. Motorola Moto E6 Plus ma wszystko, czego potrzebujesz

Lokowanie produktu

Jeśli myślisz, że za 600 zł nie da się kupić dobrego telefonu – pomyśl jeszcze raz. Nowa Motorola Moto E6 Plus dobitnie pokazuje, że nawet tak tani smartfon może oferować wszystko to, co najważniejsze.

21.10.2019 16.41
Moto E6 Plus to najlepsza odpowiedź na pytanie: jaki smartfon do 600 zł

Najniższe półki cenowe to z reguły dość… nudnawy krajobraz. Większość występujących na nich urządzeń jest pełna kompromisów i dopiero dokładając do 700 zł możemy liczyć na urządzenie względnie przyzwoite; ewentualnie można też przebierać w końcówkach magazynowych starszych urządzeń, ale tutaj z kolei jesteśmy skazani na kupno smartfona, który nie będzie aktualizowany. Sytuacja iście patowa.

Motorola Moto E6 Plus to przybysz z klasy średniej.

Jeśli przyjrzeć się specyfikacji technicznej – prawie niczego jej nie brakuje.

Smartfon napędza ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P22, który znajdziemy w wielu urządzeniach z tej półki cenowej. Wspierają go za to aż 4 GB pamięci operacyjnej, co wcale nie jest standardem – w cenie do 600 zł zazwyczaj możemy liczyć na 2, góra 3 GB RAM-u.

Niestandardowa jest też wielkość pamięci na dane. Podczas gdy większość telefonów w zbliżonej cenie oferuje 16, max 32 GB, Motorola Moto E6 Plus oddaje do dyspozycji użytkownika aż 64 GB – jak smartfon ze średniej półki cenowej, nie najniższej.

Jaki smartfon do 600 zł? Motorola Moto E6 Plus ma wszystko, czego potrzebujesz class="wp-image-1022896" title="Jaki smartfon do 600 zł? Motorola Moto E6 Plus"

Wyjątkowo prezentuje się też wyświetlacz. Nie tylko ma on jedną z największych w klasie przekątną (6,1”) i przyzwoitą rozdzielczość (720p), ale jest on nowoczesny – zamiast grubej ramki lub wielkiego wcięcia u szczytu ekranu, mamy tu charakterystyczną „łezkę”, skrywającą przedni aparat.

Całość zasila akumulator o pojemności 3000 mAh ładowany portem microUSB, zaś na pleckach znajdziemy czytnik linii papilarnych – coś, co również nie jest standardem w tej klasie.

Na pierwszy rzut oka trudno się dopatrzyć jakichkolwiek braków. Wytknąć mogę tylko jeden – brak NFC, więc nie zapłacimy Motorolą w sklepie.

Siłą Motoroli od zawsze jest oprogramowanie.

Z racji tego, że większość smartfonów do 600 zł ma relatywnie słabe podzespoły, ich oprogramowanie działa dość ospale. Tym bardziej, że większość urządzeń w tej cenie to produkty chińskich marek z ich wariacjami na temat Androida, które są ociężałe, powolne i przeładowane.

Co innego Motorola, gdzie znajdziemy niemal czystego Androida 9.0 Pie, z kilkoma użytecznymi dodatkami Moto. Pozbawiony zbędnych ozdobników system operacyjny, w połączeniu z dużą ilością RAM-u, to gwarancja płynnej pracy, o jaką naprawdę trudno w tym segmencie.

Po aparacie trudno oczekiwać cudów. Ale Moto E6 Plus robi, co może.

Aparaty zawsze są piętą achillesową tanich smartfonów i tutaj Motorola niewiele mogła zrobić, by zmienić ten stan rzeczy. Tym niemniej do zrobienia zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych czy zeskanowania dokumentu aparaty w Moto E6 Plus w zupełności wystarczą.

Jaki smartfon do 600 zł? Motorola Moto E6 Plus ma wszystko, czego potrzebujesz class="wp-image-1022893" title="Jaki smartfon do 600 zł? Motorola Moto E6 Plus "

Z tyłu sensory mamy dwa – jeden o rozdzielczości 13 Mpix i drugi o rozdzielczości 2 Mpix, zbierający dane o głębi obrazu.

Selfie zrobimy sobie zaś 8-megapikselowym aparatem o dość jasnym jak na ten segment obiektywie (f/2.0). Na zdjęcia rodem z nowego iPhone’a nie ma co liczyć, ale na przyzwoite „pstryki” z codziennego życia, jak najbardziej.

Motorola Moto E6 Plus to obecnie najlepiej wyposażony smartfon do 600 zł.

Jeśli więc szukasz odpowiedzi na pytanie „jaki smartfon do 600 zł wybrać?” – właśnie ten. Kombinacja dużego ekranu, nowoczesnego wzornictwa, sprawdzonej marki, dobrych podzespołów i dopieszczonego oprogramowania sprawia, iż trudno jest nie polecić tego telefonu.

Odradzałbym go tylko w jednym przypadku – jeśli ktoś chce płacić w sklepie telefonem. Brak NFC niestety to uniemożliwia. Ale poza tym? Trudno o lepiej wydane 600 zł na smartfon.

*Materiał powstał we współpracy z RTV Euro AGD

Lokowanie produktu
Najnowsze