REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Prawdziwy kibic śledzi na żywo wyniki meczów. Sprawdzamy, jaką aplikację wybrać podczas Mundialu

Chcesz być na bieżąco z wynikami i statystykami sportowymi, musisz mieć do tego aplikację. Ich wybór jest ogromny. Niestety połowa z nich do niczego się nie nadaje albo nie daje pełnych możliwości. Opcji mamy kilka. Jaką aplikację do śledzenia wyników na żywo wybrać?

14.06.2018
17:20
Wyniki na żywo - którą aplikację wybrać w trakcie Mundialu w Rosji?
REKLAMA
REKLAMA

Jakiś czas temu byłem zachwycony aplikacją polecaną przez Przemka Pająka. Na poprzedni Mundial wybrał Forza Football i faktycznie działała bez zarzutu. Wiem, że nadal z niej korzysta, więc musi coś w tym być.

To aplikacja, która pozwala na bieżące śledzenie wyników i statystyk. Nie brakuje jej też wyselekcjonowanych informacji na temat Mistrzostw. Fajnie, że pozwala na typowanie wyników i ocenę działań trenera i kadry. Niesamowite jest to, że już 4 lata temu dostarczała linki do YouTuba, w których można było zobaczyć najważniejsze akcje. Minus był taki, że filmiki były dość szybko usuwane z sieci.

Jeżeli jednak zależy wam na szybkości dostarczanych informacji, wybierzcie coś z tej dwójki: Livescore, FlashScore.

livescore aplikacja class="wp-image-752470"

Livescore musi być szybki

Livescore.com i FlashScore.pl to dwie bardzo popularne aplikacje, które szczyt użytkowników osiągają właśnie w trakcie dużych wydarzeń sportowych, chociaż nie można odmówić im popularności nawet wtedy, kiedy nic specjalnego się nie dzieje.

Ich największym atutem jest szybkość i szczerze mówiąc nie mają w tej dziedzinie godnego rywala. Powiadomienia przychodzą w czasie rzeczywistym i natychmiast się aktualizują. To konkurencyjne aplikacje, które są do siebie tak bardzo zbliżone, że nie ma sensu pisać o nich oddzielnie. Dla mnie priorytetem jest odebranie powiadomienia dokładnie wtedy, kiedy coś się dzieje, dlatego polecam je tym osobom, dla których wszelkie opóźnienia w dostarczaniu wyników są nieakceptowalne.

Łączy je również design i ten niestety nie zachwyca. To proste aplikacje, do których fani się już przyzwyczaili, ale dla nowicjusza mogą być dość surowe i ociosane. Warto byłoby podciągnąć je do kolejnego Mundialu, bo naprawdę za chwile zaczną wyglądać gorzej niż nieestetycznie.

Co dają nam aplikacje livescore? Pełny zakres podstawowych informacji. Od zapowiedzi meczów i końcowych wyników, aż do wiadomości o bramkach i kartach. Livescore ma wszystko, co jest potrzebne w jednym miejscu, a to się chwali, niestety nie jest to zakres wiedzy, który mnie zaspokoi.

sofascore - wyniki na żywo mundial class="wp-image-752476"

Wzmocnienie doznań? Tylko SofaScore

Jeśli zależy wam na podniesieniu jakości aplikacji i spotęgowaniu wrażeń z Mundialu 2018, czas sięgnąć po coś naprawdę świetnego. Mowa o aplikacji SofaScore. To wreszcie coś, co ma atrakcyjny wygląd.

Całkiem dobrze prezentuje się w korelacji mobile - web, ponieważ aplikacja wygląda dokładnie jak strona internetowa, a lepiej byłoby napisać, że to strona wygląda jak aplikacja. Ale to w sumie nieistotne, bo najważniejsza jest przyjemność korzystania, a tej nie brakuje. Zachwyca mnie UI i fajny widget na iOS i za to twórcy otrzymują naprawdę wysoką ocenę.

Powiadomienia są niezawodne i przychodzą bardzo szybko, chociaż nie tak szybko, jak we wcześniej wymienionych aplikacjach. Za to poziom informacji i newsów przebija wszystko.

Macie do dyspozycji nie tylko wiadomości o transmisjach konkretnych meczów, ale również dobrze zaprezentowane składy. Można kliknąć w nazwisko zawodnika i zapoznać się z jego statystykami i wynikami całej drużyny. Z jego profilu dowiecie się też, w jakim klubie grał i jaka jest jego wartość transferowa. Nawet trenerzy nie zostali pominięci, a sędziowie mają osobne statystyki. Poczytacie również o stadionach, na których trwają rozgrywki. To naprawdę spora dawka wiedzy.

Aplikacja pozwala na obserwację przebiegu rywalizacji ekip, historii ich spotkań. Dostarcza też informacje odnośnie drużyn grających w konkretnym spotkaniu. Co ciekawe, aplikacja pokazuje rzeczywiste pozycje konkretnych zawodników. Są ustawienia taktyczne, ale nie pamiętajmy, że piłkarze często biegają inaczej niż na schematach z infografik przed meczem. Aplikacja daje możliwość podejrzenia miejsca, w którym przebywa piłkarz - taka opcja jest np. w Lidze Mistrzów i mam nadzieję, że na Mundialu również będzie aktywna.

Bardzo ciekawe wydaje się tworzenie notatek przy meczach, co powinno szczególnie przypaść do gustu typerom. Mnie z tych opcji dodatkowych zdecydowanie najbardziej podobają się interakcje z innymi kibicami w formie czatu i prawdopodobnie przy okazji Mundialu 2018 skorzystam z tej funkcji.

REKLAMA

Która z aplikacji na Mundial wygra pojedynek?

Chyba nie ma nad czym się zastanawiać. Z jednej strony mamy super szybkie aplikacje livescore, z drugiej SofaScore, która zapewnia zdecydowanie więcej rozrywki. Lubię podglądać skróty meczów i bramki, których tym razem nie muszę szukać na stronach internetowych. Wszystko jest w jednym miejscu, w bardzo przystępnym i logicznym układzie. Nic tylko pobierać, tym bardziej, że za nic nie musimy płacić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA