1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Prawdziwy kibic śledzi na żywo wyniki meczów. Sprawdzamy, jaką aplikację wybrać podczas Mundialu

Wyniki na żywo - którą aplikację wybrać w trakcie Mundialu w Rosji?

Chcesz być na bieżąco z wynikami i statystykami sportowymi, musisz mieć do tego aplikację. Ich wybór jest ogromny. Niestety połowa z nich do niczego się nie nadaje albo nie daje pełnych możliwości. Opcji mamy kilka. Jaką aplikację do śledzenia wyników na żywo wybrać?

Jakiś czas temu byłem zachwycony aplikacją polecaną przez Przemka Pająka. Na poprzedni Mundial wybrał Forza Football i faktycznie działała bez zarzutu. Wiem, że nadal z niej korzysta, więc musi coś w tym być.

To aplikacja, która pozwala na bieżące śledzenie wyników i statystyk. Nie brakuje jej też wyselekcjonowanych informacji na temat Mistrzostw. Fajnie, że pozwala na typowanie wyników i ocenę działań trenera i kadry. Niesamowite jest to, że już 4 lata temu dostarczała linki do YouTuba, w których można było zobaczyć najważniejsze akcje. Minus był taki, że filmiki były dość szybko usuwane z sieci.

Jeżeli jednak zależy wam na szybkości dostarczanych informacji, wybierzcie coś z tej dwójki: Livescore, FlashScore.

livescore aplikacja

Livescore musi być szybki

Livescore.com i FlashScore.pl to dwie bardzo popularne aplikacje, które szczyt użytkowników osiągają właśnie w trakcie dużych wydarzeń sportowych, chociaż nie można odmówić im popularności nawet wtedy, kiedy nic specjalnego się nie dzieje.

Ich największym atutem jest szybkość i szczerze mówiąc nie mają w tej dziedzinie godnego rywala. Powiadomienia przychodzą w czasie rzeczywistym i natychmiast się aktualizują. To konkurencyjne aplikacje, które są do siebie tak bardzo zbliżone, że nie ma sensu pisać o nich oddzielnie. Dla mnie priorytetem jest odebranie powiadomienia dokładnie wtedy, kiedy coś się dzieje, dlatego polecam je tym osobom, dla których wszelkie opóźnienia w dostarczaniu wyników są nieakceptowalne.

Łączy je również design i ten niestety nie zachwyca. To proste aplikacje, do których fani się już przyzwyczaili, ale dla nowicjusza mogą być dość surowe i ociosane. Warto byłoby podciągnąć je do kolejnego Mundialu, bo naprawdę za chwile zaczną wyglądać gorzej niż nieestetycznie.

Co dają nam aplikacje livescore? Pełny zakres podstawowych informacji. Od zapowiedzi meczów i końcowych wyników, aż do wiadomości o bramkach i kartach. Livescore ma wszystko, co jest potrzebne w jednym miejscu, a to się chwali, niestety nie jest to zakres wiedzy, który mnie zaspokoi.

sofascore - wyniki na żywo mundial

Wzmocnienie doznań? Tylko SofaScore

Jeśli zależy wam na podniesieniu jakości aplikacji i spotęgowaniu wrażeń z Mundialu 2018, czas sięgnąć po coś naprawdę świetnego. Mowa o aplikacji SofaScore. To wreszcie coś, co ma atrakcyjny wygląd.

Całkiem dobrze prezentuje się w korelacji mobile - web, ponieważ aplikacja wygląda dokładnie jak strona internetowa, a lepiej byłoby napisać, że to strona wygląda jak aplikacja. Ale to w sumie nieistotne, bo najważniejsza jest przyjemność korzystania, a tej nie brakuje. Zachwyca mnie UI i fajny widget na iOS i za to twórcy otrzymują naprawdę wysoką ocenę.

Powiadomienia są niezawodne i przychodzą bardzo szybko, chociaż nie tak szybko, jak we wcześniej wymienionych aplikacjach. Za to poziom informacji i newsów przebija wszystko.

Macie do dyspozycji nie tylko wiadomości o transmisjach konkretnych meczów, ale również dobrze zaprezentowane składy. Można kliknąć w nazwisko zawodnika i zapoznać się z jego statystykami i wynikami całej drużyny. Z jego profilu dowiecie się też, w jakim klubie grał i jaka jest jego wartość transferowa. Nawet trenerzy nie zostali pominięci, a sędziowie mają osobne statystyki. Poczytacie również o stadionach, na których trwają rozgrywki. To naprawdę spora dawka wiedzy.

Aplikacja pozwala na obserwację przebiegu rywalizacji ekip, historii ich spotkań. Dostarcza też informacje odnośnie drużyn grających w konkretnym spotkaniu. Co ciekawe, aplikacja pokazuje rzeczywiste pozycje konkretnych zawodników. Są ustawienia taktyczne, ale nie pamiętajmy, że piłkarze często biegają inaczej niż na schematach z infografik przed meczem. Aplikacja daje możliwość podejrzenia miejsca, w którym przebywa piłkarz - taka opcja jest np. w Lidze Mistrzów i mam nadzieję, że na Mundialu również będzie aktywna.

Bardzo ciekawe wydaje się tworzenie notatek przy meczach, co powinno szczególnie przypaść do gustu typerom. Mnie z tych opcji dodatkowych zdecydowanie najbardziej podobają się interakcje z innymi kibicami w formie czatu i prawdopodobnie przy okazji Mundialu 2018 skorzystam z tej funkcji.

Która z aplikacji na Mundial wygra pojedynek?

Chyba nie ma nad czym się zastanawiać. Z jednej strony mamy super szybkie aplikacje livescore, z drugiej SofaScore, która zapewnia zdecydowanie więcej rozrywki. Lubię podglądać skróty meczów i bramki, których tym razem nie muszę szukać na stronach internetowych. Wszystko jest w jednym miejscu, w bardzo przystępnym i logicznym układzie. Nic tylko pobierać, tym bardziej, że za nic nie musimy płacić.