REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Lepiej późno niż wcale - Gmail podwaja ilość miejsca na załączniki w mailach

Gmail to jedna z najlepszych usług pocztowych dostępnych na rynku. Jednak nie można nazwać jej idealną. Bardzo dużą wadą poczty Google jest drastyczne ograniczenie maksymalnego rozmiaru plików załączonych do wiadomości. Już za kilka dni problem ten będzie doskwierać nam zdecydowanie rzadziej.

02.03.2017
11:09
Gmail podwaja ilość miejsca na załączniki w mailach
REKLAMA
REKLAMA

Google ogłosił właśnie, że niebawem podwoi limit rozmiarowy dla pojedynczego maila. Do tej pory można było wysyłać i odbierać wiadomości z załącznikami o maksymalnej wadze 25 MB. Wystarczyło dorzucić do maila kilka zdjęć w wysokiej rozdzielczości lub niezbyt wyszukaną animację, by zobaczyć komunikat o konieczności zmniejszenia rozmiaru wiadomości. W tej sytuacji trzeba było ratować się Dyskiem Google lub inną usługą dysku w chmurze.

Gmail zwiększa limit wagowy wiadomości.

Teraz trzeba będzie to robić znacznie rzadziej, ponieważ maksymalna wielkość jednej odbieranej wiadomości wyniesie aż 50 MB. Nadal jest to ograniczenie, ale zdecydowanie mniej bolesne niż do tej pory. Mailem będzie można odbierać nawet stosunkowo ciężkie pliki, choć największe z nich nadal będzie trzeba pobierać z chmury. Szkoda tylko, że limit wagowy wysyłanych plików się nie zmienia.

REKLAMA

Nowość ta nie jest jeszcze dostępna u wszystkich użytkowników, w tym u mnie. Nowe limity zostaną uruchomione na wszystkich kontach Google w ciągu trzech dni. Oznacza to, że wszystkie osoby korzystające z Gmaila będą mogły odbierać większe załączniki od 05.03.2017 r.

[gmail3funckje]

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA