REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Zaczęło się! Rusza aktualizacja do Androida 7.1.1

Zgodnie z zapowiedziami Google udostępnił dzisiaj oficjalnie system Android 7.1.1 Nougat. Oprogramowanie trafia już na pierwsze urządzenia nie należące do rodziny Pixel.

Android 7.1.1 Nougat oficjalnie
REKLAMA
103 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Google prezentując nowe smartfony z rodziny Pixel, które wyprodukowało HTC, wprowadził nieco zamieszania. Chociaż w momencie prezentacji dotychczasowe smartfony sprzedawane przez firmę z linii Pixel korzystały z Androida 7.0, to Pixele trafiły na rynek z Androidem 7.1.

Użytkownicy smartfonów Nexus zostali potraktowani co najmniej brzydko.

Zakup urządzenia z rodziny Nexus miał dawać dostęp do terminowych aktualizacji Androida. W przeciwieństwie do smartfonów z nakładkami, które trapi problem fragmentacji Androida, Nexusy miały zawsze mieć aktualny software. Nadejście Pixeli zmieniło status quo.

To smartfony HTC stały się nowym oczkiem w głowie Google'a, a wsparcie dla Nexusów zeszło na drugi plan. Na otarcie łez udostępniono program betatestów Androida 7.1 dla tych urządzeń, ale i tak z początku najciekawsze nowości były dostępne tylko na Pixelach.

Na szczęście teraz to się zmienia, a Android 7.1.1 dostępny będzie dla wszystkich jednocześnie.

Oczywiście przez wszystkich rozumiemy osoby, które będą miały kompatybilne urządzenie. Jak na razie należą do nich smartfony Pixel i Pixel XL oraz "pełna linia wspieranych urządzeń Nexus". Pojawił się też kod Androida 7.1.1 w ramach AOSP, a producenci sprzętów z nakładkami mogą już szykować swoje systemy.

Google ogłosił oficjalne udostępnienie nowego systemu na blogu kierując je do programistów, by zachęcić ich do uaktualnienia aplikacji z Google Play z myślą o nowym Androidzie. Wśród nowych funkcji znalazły się np. skróty aplikacji (czyli takie "3D Touch dla ubogich") i okrągłe ikony.

Na jakie smartfony trafi Android 7.1.1 Nougat?

Zgodnie z oczekiwaniami nowy system pojawi się oczywiście na telefonach Pixel i Pixel XL a także Nexusach: Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C. Oprócz tego oprogramowanie trafi na telefony General Mobile 4G z projektu Android One. Uaktualnienie udostępnione zostanie jako OTA.

Finalna wersja trafi do użytkowników korzystających dotychczas z wersji beta. Chętni będą mogli też wgrać nowy system ręcznie. Co z posiadaczami urządzeń z nakładkami? Znając życie, minie jeszcze dużo czasu, zanim Android 7.1.1 trafi do nich - o miesiącach, a nie tygodniach, wspomina zresztą Google.

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA