REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Google Pixel traci na wyjątkowości. Android 7.1.1 Nougat trafi do wszystkich producentów

Masowa aktualizacja systemów operacyjnych to zagadnienie, z którym uporał się właściwie tylko Apple. Google z kolei przyjął dziwną taktykę nieudostępniania oprogramowania swoim partnerom. Na szczęście chwilową.

28.11.2016
15:22
Android 7.1.1 od grudnia dla wszystkich!
REKLAMA
REKLAMA

Gdy na rynku pojawia się nowy iOS, wszystkie urządzenia natychmiast otrzymują odpowiednie powiadomienie i, w zależności od ustawień, albo dokonują automatycznej aktualizacji, albo też informują użytkownika o takiej możliwości. Wśród relatywnie popularnych systemów czymś takim mogą się jeszcze pochwalić jedynie Chrome OS i macOS.

Nawet Microsoft, który wydawać by się mogło na chwilę odzyskał panowanie nad swoją platformą, dziś udostępnia błyskawicznie tylko krytyczne, serwisowe aktualizacje, resztę udostępniając falami. A Google? To już absolutna komedia.

Android 7.1.1 Nougat – kiedy i dla kogo?

Najnowsza wersja Androida będzie dostępna na początku tylko dla telefonów Nexus 6P opracowanych wspólnie z firmą Huawei oraz dla telefonów Pixel. Posiadacze tych urządzeń otrzymają ją we wtorek w przyszłym tygodniu (szóstego grudnia).

To, co jednak jest szczególnie ciekawe, to fakt, że Android Nougat 7.1 przestanie być dostępny tylko i wyłącznie dla telefonów firmy Google. Wersja 7.1 była dostępna bowiem wyłącznie dla telefonów Pixel, ale 7.1.1 mogą już wykorzystać wszyscy zainteresowani producenci telefonów i innych urządzeń z Androidem.

Android 7.1.1 Nougat – co nowego?

Zmiany jednak są nie tylko formalne: również posiadacze Pixeli otrzymają kilka nowości. Poza oczywistymi sprawami, takimi jak załatanie wykrytych luk w zabezpieczeniach oraz niektórych problemów ze stabilnością i wydajnością.

Na zgodnych sprzętowo telefonach (w tym na Pixelu) będziemy mogli wybudzać telefonem pukając dwukrotnie w jego ekran. Będziemy też mogli tak skonfigurować ekran, by ten się rozświetlał po podniesieniu urządzenia jeżeli będziemy mieli jakieś nieodczytane powiadomienia. Aktualizacja ma też poprawić działanie aparatu w Pixelach, a także usprawnienia w obsłudze sieci komórkowych.

Android Nougat, w jakiejkolwiek wersji, jest nadal dostępny dla nielicznych. Oprócz urządzeń Pixel i Nexus został on również udostępniony dla HTC 10, LG G5, LG V20, Moto Z, Moto Z Force i Huawei Mate 9.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA