REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Google Pixel traci na wyjątkowości. Android 7.1.1 Nougat trafi do wszystkich producentów

Masowa aktualizacja systemów operacyjnych to zagadnienie, z którym uporał się właściwie tylko Apple. Google z kolei przyjął dziwną taktykę nieudostępniania oprogramowania swoim partnerom. Na szczęście chwilową.

Android 7.1.1 od grudnia dla wszystkich!
REKLAMA
273 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Gdy na rynku pojawia się nowy iOS, wszystkie urządzenia natychmiast otrzymują odpowiednie powiadomienie i, w zależności od ustawień, albo dokonują automatycznej aktualizacji, albo też informują użytkownika o takiej możliwości. Wśród relatywnie popularnych systemów czymś takim mogą się jeszcze pochwalić jedynie Chrome OS i macOS.

Nawet Microsoft, który wydawać by się mogło na chwilę odzyskał panowanie nad swoją platformą, dziś udostępnia błyskawicznie tylko krytyczne, serwisowe aktualizacje, resztę udostępniając falami. A Google? To już absolutna komedia.

Android 7.1.1 Nougat – kiedy i dla kogo?

Najnowsza wersja Androida będzie dostępna na początku tylko dla telefonów Nexus 6P opracowanych wspólnie z firmą Huawei oraz dla telefonów Pixel. Posiadacze tych urządzeń otrzymają ją we wtorek w przyszłym tygodniu (szóstego grudnia).

To, co jednak jest szczególnie ciekawe, to fakt, że Android Nougat 7.1 przestanie być dostępny tylko i wyłącznie dla telefonów firmy Google. Wersja 7.1 była dostępna bowiem wyłącznie dla telefonów Pixel, ale 7.1.1 mogą już wykorzystać wszyscy zainteresowani producenci telefonów i innych urządzeń z Androidem.

Android 7.1.1 Nougat – co nowego?

Zmiany jednak są nie tylko formalne: również posiadacze Pixeli otrzymają kilka nowości. Poza oczywistymi sprawami, takimi jak załatanie wykrytych luk w zabezpieczeniach oraz niektórych problemów ze stabilnością i wydajnością.

Na zgodnych sprzętowo telefonach (w tym na Pixelu) będziemy mogli wybudzać telefonem pukając dwukrotnie w jego ekran. Będziemy też mogli tak skonfigurować ekran, by ten się rozświetlał po podniesieniu urządzenia jeżeli będziemy mieli jakieś nieodczytane powiadomienia. Aktualizacja ma też poprawić działanie aparatu w Pixelach, a także usprawnienia w obsłudze sieci komórkowych.

Android Nougat, w jakiejkolwiek wersji, jest nadal dostępny dla nielicznych. Oprócz urządzeń Pixel i Nexus został on również udostępniony dla HTC 10, LG G5, LG V20, Moto Z, Moto Z Force i Huawei Mate 9.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA