REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Koniec z szukaniem taniego czytnika ebooków. Wybór jest oczywisty, to Kindle 8

Od kilku dni używam Kindle 8, najnowszej wersji taniego czytnika książek od Amazon. Nie wprowadza on wielu zmian względem poprzedniej generacji urządzeń. Zobaczcie zresztą sami.

08.08.2016
19:45
Czy warto kupić Kindle 8? Sprawdziliśmy to
REKLAMA
REKLAMA

Kindle 8 kosztuje 79,99 euro, tyle samo co jego poprzedni model.

99,99 euro trzeba zapłacić za wersję pozbawioną reklam. Czytnik jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Do tej pory białe czytniki Kindle były dostępne tylko w Japonii.

 class="wp-image-510172"

Zastosowano tu ten sam ekran co w poprzedniej generacji Kindle.

To 6-calowy dotykowy ekran Pearl o rozdzielczości 800 x 600 pikseli i 16 odcieniach szarości. Kindle 8 nie jest wyposażony w podświetlenie. Z tego powodu jego ekran nie jest idealnie biały, lecz szary. Można to dostrzec w kiepskich warunkach oświetleniowych.

 class="wp-image-510170"

Nowy Kindle ma moduł Bluetooth.

Do czytnika można zatem podłączyć słuchawki i… słuchać muzyki? Nie, to pomoc dla osób niewidomych. Niestety nie mogłem znaleźć tej funkcji w ustawieniach czytnika. Albo została sprytnie ukryta i trzeba ją odblokować, albo zostanie odblokowana wraz z aktualizacją oprogramowania.

 class="wp-image-510168"

Kindle 8 jest mniejszy od poprzednika.

Kindle 7 miał wymiary 169×119×10,2 mm, zaś w przypadku Kindle 8 wynoszą one 160×115×9,1 mm. Jest mniejszy i cieńszy od starszej wersji. Najnowsza wersja Kindle waży zaledwie 161 g. To zauważalnie mniej niż w przypadku Kindle 7, który był bardzo masywny i ważył 191 g.

 class="wp-image-510169"

Kindle 8 ma 512 MB RAM - to dwa razy więcej niż Kindle 7.

Podejrzewam jednak, że różnicy tej nie będzie się dało odczuć. Nie zmieniła się ilość pamięci flash, która wynosi 4 GB. Może wydawać się, że to mało, ale pozwala ona na pomieszczenie setek książek. Nie da się jej jednak rozszerzyć za pomocą kart microSD.

 class="wp-image-510166"

Najnowsza generacja Kindle cechuje się długim czasem działania.

Według Amazonu ich nowy produkt ma wytrzymywać 4 tygodnie bez ładowania. Jeżeli czytacie stosunkowo niewiele, ten czas faktycznie uda wam się uzyskać. Jednak nawet jeśli Kindle będzie wykorzystywany intensywnie, to nie trzeba będzie go ładować częściej niż raz w tygodniu.

 class="wp-image-510167"

Czy warto kupić czytnik Kindle 8?

Jeżeli jeszcze nie macie podobnego urządzenia i nie chcecie na nie wydać zbyt dużo pieniędzy, jak najbardziej tak. Z kolei jeśli możecie wydać więcej lub już macie starszego Kindle, lepiej wybierzcie wyposażony w podświetlenie model Paperwhite, który jest znacznie lepszy od podstawowej wersji czytnika.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA