REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pal licho nowe Nexusy. Nowy Chromecast jest genialny!

Pal licho nowe Nexusy, smartfony niszowe i dla geeków. Google po Nexusie 4 stracił szansę na zrobienie smartfona dla zwykłych ludzi. Za to Chromecast jest genialny. Chromecast jest ulepszony, ale sprawia też, że zaczynam nienawidzić producentów telewizorów. Chromecast dla wszystkich!

29.09.2015
21:42
Pal licho nowe Nexusy. Nowy Chromecast jest genialny!
REKLAMA
181 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Na przestrzeni kilku lat Google pokazał co najmniej kilka dziwnych urządzeń, które już w dniu premiery okazywały się bezsensownym niewypałem. Chromecast jednak przez prostotę, integrację z Androidem, iOS i przeglądarką na komputerze stał się małym, niedocenianym hitem. Chromecast zaczął naprawiać to, co popsuli producenci TV i zaczął erę prawdziwie nowej, zintegrowanej z innymi urządzeniami telewizji.

Ostatnio miałam okazję podłączyć telefon Samsunga do nowoczesnego telewizora Samsunga. Jestem z pokolenia, które telewizję traktuje jako gorsze medium, które telewizora jako takiego używa do wyświetlania treści z innych niż nadajnikowych źródeł. Mój telefon połączył się z telewizorem bez problemów, bez żadnego kombinowania, ale całe doświadczenie pozostawiło niedosyt - udostępnianie ekranu jest ok, ale całości brakowało pomyślunku, dopracowania.

Inteligentna telewizja to rzecz skomplikowana. Na razie tylko Apple z nowym Apple TV i Google rozumieją, o co chodzi.

A chodzi o dostęp do treści z jednego miejsca, prostotę i dopasowanie do użytkownika.

Nowy Chromecast i niesamowity poziom integracji z innymi urządzeniami - przez Hub w formie aplikacji, przez zrobienie obsługi i interfejsu prostymi i intuicyjnymi - sprawią, że producenci telewizorów poczują się zagrożeni.

2100

Google sprowadza producentów telewizorów właśnie do tego, że są jedynie twórcami ekranów, którzy powinni zająć się "robieniem technologii" i pozostawieniem funkcji smart komuś, kto rozumie, że telewizor staje się dodatkiem do smartfona, a nie odwrotnie.

Korzystając z połączenia telewizora Samsunga ze smartfonem Samsunga pomyślałam, że lepiej by było, żeby Samsung wmontowywał Chromecasta bezpośrednio w telewizory. W sumie niech każdy producent używa Chromecasta domyślnie, niech te wszystkie smartplatformy, na które nieudolnie walczą producenci, niech te wszystkie dodatkowe funkcje wewnątrzekosystemowe odejdą w zapomnienie - umówmy się w końcu, że na rynku nie ma na to miejsca. Że żeby rynek się rozwijał przyjaźnie dla użytkownika, potrzeba nam dwóch, maksymalnie trzech rozwiązań, które zamiast wykluczać inne platformy, potrafią ze sobą bezproblemowo współpracować.

O Chromecaście Audio powiedziano: "nie powinienem uczyć się dodatkowej aplikacji żeby puścić muzykę" i jest to dokładnie to, czego brakuje obecnym rozwiązaniom. Widzieliście aplikację Sonosa? Sprzęt jest genialny, dla audiofili wspaniały. Dla każdego normalnego użytkownika aplikacja Sonosa to skomplikowana czarna magia.

REKLAMA

I właśnie dlatego Google wygra ze wszystkimi. Nie wiem, czy mi się to podoba, nie wiem czy chcę by w kolejnej dziedzinie stał się monopolistą.

Jednak zwykły użytkownik w środku mnie cieszy się, że w końcu używanie telewizora będzie mniej bolesne.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA