REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Na film IDĘ do internetu - W sieci pytań #1

Witajcie w nowym cyklu Spider's Web  TV - W sieci pytań! W pierwszym odcinku zajmuję się filmami i serialami. Jak to jest, że tak łatwo przychodzi nam wklepanie kilku fraz w wyszukiwarkę i bezczelne oglądanie materiałów chronionych prawem autorskim? Czy fakt, że prawo nie ściga nas za takie postępki jest wystarczającym argumentem do darowania konsekwencji?

Na film IDĘ do internetu – W sieci pytań #1
REKLAMA
REKLAMA

W materiale zaczynam od filmu Ida, zdobywcy Oscara, na który wg moich obserwacji stron wymienionych w materiale Polacy rzucili się w sposób masowy. Pytam o to gdzie mieli przyjemność konsumować to dzieło sztuki, a także czy źródło uważają za legalne czy nie. Przyjemnego odbioru!

Będę się w nim zajmował bieżącymi, ważnymi sprawami i oddawał głos zwykłym ludziom - nie tylko czytelnikom Spider's Web. Chodząc z mikrofonem (nawet po centrum Warszawy) natknąć się można na przekrój naszego społeczeństwa i nabrać zupełnie innej perspektywy do omawiania technologicznych nowości.

Przekonałem się choćby, że naprawdę wielu ludzi nie korzysta z mediów społecznościowych, smartfona nosi przy sobie tylko dlatego,  że nie sprzedają już "starych Nokii", a do komputera siada kiedy za oknem zajdzie Słońce, bo na zewnątrz jest tyle ciekawych rzeczy zrobienia.

REKLAMA

Chciałbym rozszerzyć horyzont dyskusji o ludzi, którzy na SW wchodzą sporadycznie, lub wcale - którzy czerpią wiedzę z portali, radia, gazet czy poddawanej ostatnio masowej krytyce (zwłaszcza w "naszym" światku) telewizji. To, że często na forum osiągamy konsensus może być dalekie od przekonań całości społeczeństwa.

Na koniec chciałbym uciec od porównań do Matura to bzdura, kanału który w mojej opinia za mocno nastawiony jest na "robienie beki" i ośmieszanie ludzi. Od tego będę się trzymał z daleka, choć treści humorystyczne na pewno się pojawią.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA