REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Uważajcie na informacje mailowe o wygaśnięciu ważności konta iTunes w ciągu 48 godzin. To perfidny phishing!

Wiele prób phishingu widziałem w swoim życiu - mniej lub bardziej naciągane, ale ta, która wpadła przed chwilą na mojego Gmaila jest chyba najbardziej perfidną w historii. Wyłudzacze próbują nabrać ludzi na wygaśnięcie ważności konta iTunes w sposób, który naprawdę przypomina komunikaty Apple.

25.09.2014
14:40
Uważajcie na informacje mailowe o wygaśnięciu ważności konta iTunes w ciągu 48 godzin. To perfidny phishing!
REKLAMA
REKLAMA

Trudno też o lepszy kontekst takiej niecnej próby - zamieszania z Apple jest ostatnio co niemiara. Najpierw głośna sprawa z niechcianymi albumami U2 w iTunesie, którym Apple obdarował ludzi na siłę, następnie odkształcające się iPhone’y 6 Plus, a na dodatek wczoraj najbardziej kompromitująca aktualizacja iOS w historii.

Dlatego taki komunikat o wygaśnięciu ważności konta iTunes w ciągu 48 godzin może naprawdę trafić na podatny grunt.

Adres z maila pokazywany w aplikacji Mail na Maku jest wielce wiarygodny apple@apple.com (oczywiście de facto taki nie jest). Wiadomość pisana jest czcionką typową dla Apple’a. Na dodatek jeden z dwóch adresów url, który jest umieszczony w mailu jest prawdziwy.

Niechciane__3_wiadomości__nieczytanych__2_

Ten drugi oczywiście nie jest, ale klik w niego prowadzi do naprawdę dobrze przygotowanej fake’owej strony przypominającej serwis Apple.com. Warto pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak 'konto iTunes'. Jest Apple ID, którym posługujemy się w iTunes, które z kolei jest domem dla App Store, sklepu z aplikacjami na iPhone'y i iPady. Jednak na zewnątrz, dla przeciętnych użytkowników, to właśnie termin 'konto iTunes' jest najczęściej używanym.

Apple

Jestem pewien, że wiele osób niestety da się na to nabrać. Chociaż Wy uważajcie, proszę.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA