REKLAMA

Poczta Yahoo wychodzi z przeszłości w erę Gmaila

Nie wiem do końca dlaczego, ale dostałam dziś maila o tym, że poczta Yahoo z okazji 16 urodzin firmy przechodzi odświeżenie. Po kliknięciu linka "zobacz, co nowego" dowiaduję się, że Yahoo wprowadza wątkowanie, bo "kontekst jest królem"! Niesamowite.

09.10.2013 11.52
Poczta Yahoo wychodzi z przeszłości w erę Gmaila
REKLAMA

Niesamowite, bo jako wieloletni już użytkownik przede wszystkim webowego Gmaila, a od jakiegoś czasu nowego Outlooka, przez chwilę musiałam zastanowić się, o co chodzi. A potem przypomniałam sobie, że kiedyś, w dawnych jak na Internet czasach, skrzynki pocztowe wyświetlały każdą wiadomość osobno i nie potrafiły połączyć odpowiedzi w logiczne wątki. Gdy konwersowało się z kimś w ten sposób dłużej, to skrzynka zapełniała się dziesiątkami maili, każdym osobno.

REKLAMA

Tak więc lata później Yahoo wprowadza wątkowanie i przechodzi tym samym w nową erę, która zaczęła się dobre kilka lat temu.

Yahoo oprócz tego chwali się także motywami poczty, tworzonymi na podstawie zdjęć z Flicra, darmową możliwością używania funkcji z Mail Plus, zwiększoną do terabajta pojemnością i jednoklikowymi akcjami, które można wykonać po najechaniu kursorem na wiadomość.

Nowe skrzynki nie są jeszcze dostępne, a gdy będą, to i tak na początku nie pojawią się w Polsce. Yahoo jednak pochwaliło się zrzutami ekranu, które wyglądają tak:

yahoo
yahoo 2
yahoo 3

A to zrobiony na szybko zrzut ekranu Gmaila, który jeszcze do niedawna miał belkę z linkami do usług Google’a na górze:

Zrzut ekranu z 2013-10-09 12:37:03
Zrzut ekranu z 2013-10-09 12:52:39

Tak za to wyglądała poczta Yahoo dotychczas:

Zrzut ekranu z 2013-10-09 12:57:35
REKLAMA

Yahoo ma około 100 milionów użytkowników, Gmail ponad 400 milionów. Google ma własny, niesamowicie popularny system operacyjny, który do wykorzystania pełnych możliwości wymaga posiadania konta Google, w tym Gmail. Yahoo jest w trakcie przeobrażeń pod wodzą nowej CEO Marissy Mayer.

Poczta Yahoo wyszła z poprzedniej ery inspirując się pocztą od Google’a. Dobrze to, źle? Chyba dobrze, bo ktoś musi stymulować rynek.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA