REKLAMA

iOS 6.0.1 - Apple właśnie rozwiązał problem z WiFi w moim iPhonie 5

01.11.2012 18.56
iOS 6.0.1 - Apple właśnie rozwiązał problem z WiFi w moim iPhonie 5
REKLAMA

Ciekawe wydarzenia miały dzisiaj miejsce na moim iPhonie 5 - najpierw smartfon poinformował mnie, że ma problem z uaktualnieniami systemu w modelu over-the-air (bezprzewodowo) i prosi o zainstalowanie specjalnej aplikacji, która to umożliwi, a następnie poinformował mnie, że jest uaktualnienie systemu, które rozwiąże mi problem z WiFi.

REKLAMA

Ciekawa to sytuacja. Okazuje się, że iPhone 5 miał buga, o którym nikt wcześniej nie wiedział. Problem ten uniemożliwiał aktualizowanie systemu operacyjnego do nowych wersji, więc aby zaktualizować iOS 6 do najnowszej wersji 6.0.1, Apple musiał najpierw zainstalować specjalną aplikację, która problem rozwiązuje. Co ciekawe, po zaktualizowaniu systemu aplikacja iOS Updater znika z pulpitu iPhone'a. Ciekawi mnie również to, ile osób odmówi udzielenia Apple'owi pozwolenia na jej instalacje nie rozumiejąc po co ona jest.

iPhone 5 over the air installer
iPhone 5 over the air installer 1
iPhone 5 over the air problem
iPhone 5 iOS 6.01 alert

iOS 6.0.1 rozwiązuje kilka problemów (szczegółowe informacje na screenie poniżej), jednak wśród nich jeden najważniejszy, który Apple opisuje jako: "poprawia niezawodność połączeń iPhone'ów 5 i iPodów touch (5. generacji) z szyfrowanymi sieciami Wi-Fi z zabezpieczeniami WPA2". Nie nazwałbym tego jednak "niezawodność", lecz straszny fuck-up - ten błąd narażał mnie bowiem na dodatkowe koszty.

iPhone 5 iOS 6.01 details
iPhone 5 iOS 6.01 info

W domu, gdzie korzystam z własnej sieci WiFi zabezpieczonej WPA2 iPhone 5 miał wielkie problemy z utrzymaniem połączenia z nią. Z tego powodu usługi działające w tle wykorzystywały dane komórkowe. Na karcie SIM, z której korzystam na iPhonie nie mam dużego limitu danych - 500 MB miesięcznie. W związku z błędem Apple'a, w październiku mój limit wyczerpał się 22 dnia miesiąca, po czym prędkość transmisji została obniżona do poziomu, gdzie korzystanie z internetu mobilnego w zasadzie było niemożliwe.

REKLAMA

Po aktualizacji iOS do wersji 6.0.1 iPhone 5 wydaje się utrzymywać połączenie z moją siecią WiFi. Mam nadzieję, że tak pozostanie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA