Tech

iOS 6.0.1 - Apple właśnie rozwiązał problem z WiFi w moim iPhonie 5

108 interakcji
dołącz do dyskusji

Ciekawe wydarzenia miały dzisiaj miejsce na moim iPhonie 5 – najpierw smartfon poinformował mnie, że ma problem z uaktualnieniami systemu w modelu over-the-air (bezprzewodowo) i prosi o zainstalowanie specjalnej aplikacji, która to umożliwi, a następnie poinformował mnie, że jest uaktualnienie systemu, które rozwiąże mi problem z WiFi.

Ciekawa to sytuacja. Okazuje się, że iPhone 5 miał buga, o którym nikt wcześniej nie wiedział. Problem ten uniemożliwiał aktualizowanie systemu operacyjnego do nowych wersji, więc aby zaktualizować iOS 6 do najnowszej wersji 6.0.1, Apple musiał najpierw zainstalować specjalną aplikację, która problem rozwiązuje. Co ciekawe, po zaktualizowaniu systemu aplikacja iOS Updater znika z pulpitu iPhone’a. Ciekawi mnie również to, ile osób odmówi udzielenia Apple’owi pozwolenia na jej instalacje nie rozumiejąc po co ona jest.

 

 

iOS 6.0.1 rozwiązuje kilka problemów (szczegółowe informacje na screenie poniżej), jednak wśród nich jeden najważniejszy, który Apple opisuje jako: „poprawia niezawodność połączeń iPhone’ów 5 i iPodów touch (5. generacji) z szyfrowanymi sieciami Wi-Fi z zabezpieczeniami WPA2”. Nie nazwałbym tego jednak „niezawodność”, lecz straszny fuck-up – ten błąd narażał mnie bowiem na dodatkowe koszty.

 

W domu, gdzie korzystam z własnej sieci WiFi zabezpieczonej WPA2 iPhone 5 miał wielkie problemy z utrzymaniem połączenia z nią. Z tego powodu usługi działające w tle wykorzystywały dane komórkowe. Na karcie SIM, z której korzystam na iPhonie nie mam dużego limitu danych – 500 MB miesięcznie. W związku z błędem Apple’a, w październiku mój limit wyczerpał się 22 dnia miesiąca, po czym prędkość transmisji została obniżona do poziomu, gdzie korzystanie z internetu mobilnego w zasadzie było niemożliwe.

Po aktualizacji iOS do wersji 6.0.1 iPhone 5 wydaje się utrzymywać połączenie z moją siecią WiFi. Mam nadzieję, że tak pozostanie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst