REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nokia odchodzi od Symbiana

06.02.2012
20:43
REKLAMA
REKLAMA

Najważniejszy niegdyś system mobilny fińskiego producenta telefonów komórkowych mocno traci na popularności, firma zmuszona jest do zmian swoich planów.

W zeszłym roku Nokia wydała dwa ważne oświadczenia dotyczące Symbiana. Na początku roku poinformowano, że powstanie jeszcze 150 milionów sztuk urządzeń z tym systemem, a w maju, że Symbian rozwijany i wspierany będzie do 2016 roku.

Sytuacja na rynku telefonów komórkowych zmienia się bardzo dynamicznie i na niekorzyść Nokii. Potęga sprzed paru lat, jaką były telefony oparte o Symbiana, szybko się kurczy. Malejący popyt sprawił, że Nokia zmuszona została do zmiany swoich planów produkcji i sprzedaży w zeszłym miesiącu.

Portal The Register donosi, że producent anulował produkcję większości telefonów z Symbianem i wypuści jedynie te modele, które zostały już zaprezentowane plus następcę Nokii N8. Przygotowywane nowe wersje systemu trafią jedynie do istniejących telefonów jako aktualizacje.

Po porzuceniu obecnego flagowego systemu, Nokia skupi się na produkcji telefonów opartych o system mobilny Microsoftu – Windows Phone.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA