menu
Najnowsze
Tech
Najnowsze
MediaMarkt
Allegro
Orange
Plus
Ekologia
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Sztuczna inteligencja (AI)
Gry
Social media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Operatorzy
Bezpieczeństwo
Na topie
Bizblog
Praca IT
Blog
Najnowsze
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Biznes
Energetyka
Praca
Zakupy
Pieniądze
Prawo
Poradniki
Transport
Zdrowie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Twórcy
Autoblog
Najnowsze
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
MediaMarkt
Huawei
iPhone
Priorytety Google'a na 2010 rok
Najważniejszą informacją dnia wczorajszego na rynku tech były dobre (choć nie lepsze niż oczekiwania analityków) wyniki kwartalne Google'a. Finansowego zaskoczenia nie było, ale warto wsłuchać się w słowa Erica Schmidta, bo one świadczą o tym, co jest aktualnie priorytetem dla Google'a.
Technologie
22.01.2010 10:17
99,4%
Nie, to nie procent prawdopodobieństwa pokazania przez Apple'a tabletu pod koniec stycznia (choć swoją drogą, to czekam kiedy bukmacherzy zaczną obstawiać wystąpienia Jobsa; skoro od lat obstawiają jaki menedżer klubu z Premier League zostanie pierwszy zwolniony?). To procent rynku sprzedaży mobilnych aplikacji w 2009 r. należący do Apple'a.
Technologie
19.01.2010 11:19
Z dużej chmury mały Nexus
Ten ruch miał sygnalizować wiele - Google usunął markę producenta i użył potęgi swojej marki, zapewne po to, aby pokazać, że chce znaczyć wiele na prestiżowej niszy smartfonów. To już nie Motorola, czy HTC z Androidem na pokładzie, lecz sam wielki Google chce być obecny bezpośrednio na rynku. Tydzień po premierze Nexusa One sytuacja nie wygląda jednak zbyt dobrze.
Technologie
15.01.2010 12:55
Re: Ale ja w ogóle nie palę?!
Po lewym sierpowym, Bartek Skowronek powalił mnie na deski prostym podbródkowym. Ale wstaję i? na szczęście wybrzmiewa gong oznajmiający koniec rundy. Mam więc chwilę oddechu na zebranie sił. Wychodzę na trzecią rundę podładowany nowym pokładem energii. Wyprowadzam cios?
Technologie
14.01.2010 09:30
Tablet? Konsumpcja mediów, głupcze!*
Bartek Skowronek popełnił kolejny krytyczny tekst wobec oczekiwanego z wielką atencją przez media na całym świecie tabletu Apple'a, podważając jego użyteczność. Tym samym zmusił mnie do kontrującej odpowiedzi, bo ja szczerze wierzę, że miejsce na rynku dla tabletu jest. I to całkiem spore.
Technologie
13.01.2010 09:30
Wynik Apple po 1Q 2010? 25 stycznia. Tabletu nie będzie?
To nie jest najszczęśliwsza z wiadomości w kontekście ewentualnego medialnego show, które Apple miałoby wyprawić dwa dni później. Wczoraj w godzinach wieczornych Apple poinformowało, że telefoniczna konferencja z wynikami Apple'a po 1 kwartale rozliczeniowym 2010 r. odbędzie się 25 stycznia 2010 r.
Technologie
12.01.2010 09:00
Nie AdMob, czyli Quattro
Dzień po tym, jak serwis zarządzany przez Walta Mossberga - All Things Digitial - podał informację, że Apple dokonało kolejnego przejęcia, przejmowany podmiot potwierdził - tak, Quattro Wireless jest teraz częścią Apple. Niecałe dwa miesiące wcześniej Google kupił lidera na rynku reklamy wyświetlanej na urządzeniach mobilnych - AdMob.
Technologie
06.01.2010 09:00
Czy to jest właśnie pomysł na interakcję z tabletem Apple?
Nie wiem jak Was, ale mnie w szaleństwie doniesień na temat tabletu (iSlate?) Apple najbardziej zaciekawiło jedno zdanie: "będziesz niezwykle zaskoczony sposobem interakcji z tym urządzeniem", ponoć wypowiedziane przez byłego pracownika Apple, a cytowane po raz pierwszy w "New York Times".
Technologie
05.01.2010 15:26
Terminalem w iPhone'a
Kiedy prawie rok temu Apple szumnie ogłaszało wersję 3.0 mobilnego systemu operacyjnego iPhone OS, udostępniając producentom osprzętu możliwość przekształcenia iPhone'a w dowolne urządzenie elektronicznie, w pierwszej kolejności pomyślałem o terminalu do płatności plastikowym pieniądzem. Myślałem, że to kwestia kilku miesięcy zanim pojawi się ktoś, kto za pomocą dodatkowego osprzętu i dedykowanego oprogramowania zmieni iPhone'a w mobilny terminal. Dopiero teraz, na początku 2010 r., plany te nabierają realnych kształtów.
Technologie
05.01.2010 09:00
Potencjał nowego iPhone-killera maleje z dnia na dzień
Kiedy 14 grudnia pisałem o tym, że iPhone-killer (chyba) wreszcie nadchodzi, naprawdę wydawało się to realne, szczególnie ze względu na prognozowany nowy, rewolucyjny dla smartfonów model sprzedaży. Niestety, im bliżej premiery Nexusa One - bo tak owy iPhone-killer ma się nazywać - i im więcej o nim wiadomo, tym jego potencjał rynkowy wydaje się słabszy.
Technologie
04.01.2010 21:18
Moje aplikacje na iPhone, cz. 14
Zdobyć miejsce na drugim pulpicie mojego iPhone?a, to nie lada sztuka. Trzymam tam swoje ulubione aplikacje, których używam najczęściej (pierwszy pulpit zarezerwowany jest na aplikacje natywne). To miejsce dla klientów aplikacji internetu społecznościowego oraz najlepsze źródła informacji w sieci. W ostatnim czasie miejsce na pulpicie nr 2 zdobyły dwie aplikacje.
Technologie
04.01.2010 09:00
iPhone zdiagnozuje? wyrostek
Co tam sterowanie (bądź też nie) samochodu za pomocą iPhone'a. Czytam właśnie w magazynie "Praktyka Lekarska", że diagnoza stanu zapalnego wyrostka robaczkowego może odbywać się poprzez przesyłanie obrazów na telefon iPhone 3G posiadający odpowiednie oprogramowanie.
Technologie
30.12.2009 14:10
Choinkowy wystrzał iPoda toucha
Oglądając w serwisach telewizyjnych relacje ze szturmów na sklepy w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych w gorącym międzyświątecznym okresie sprzedażowym, pomyślałem o iPodzie. Grudzień to przecież prawdziwe iPodowe żniwa. Apple sprzedaje ich wtedy najwięcej w całym roku, gdyż przenośna szafa grająca z jabłkiem w logotypie to bardzo popularny prezent gwiazdkowy.
Technologie
28.12.2009 21:29
iPhone najpopularniejszym telefonem w USA? Tak i nie.
Wczoraj blogosferę i serwisy technologiczne zelektryzował raport największej na świecie firmy analitycznej Nielsen, według której iPhone miał już być najpopularniejszym telefonem komórkowym w Stanach Zjednoczonych. Spektakularny sukces Apple? Prawie?, bo w zadziwiający sposób Nielsen manipuluje danymi.
Technologie
23.12.2009 08:48
O pieniądzach*
W skrócie o tym ile zarabiają członkowie rady nadzorczej Apple za przyjazd na jedno spotkanie, ile miesięcznie wpływa na konto wiodącego niezależnego dewelopera aplikacji na iPhone oraz ile będzie urządzeń z iPhone OS na pokładzie na koniec 2009 r.
Technologie
21.12.2009 09:00
Pre nie ciągnie Palma w górę
Palm opublikował dane kwartalne, które można skwitować krótko: rozczarowujące. Wygląda na to, że typowany na drugiego w kolejności iPhone-killera, smartfon Pre, nie jest oszałamiającym sukcesem rynkowym. Palm ma problem.
Technologie
18.12.2009 15:43
Blippio - nowy klient serwisu Blip na iPhone - już w AppStore
Po kilku trudach związanych z akceptacją w AppStore (a ktoś ich nie miał?) Blippio już w nim jest - poinformował mnie przed chwilą deweloper aplikacji Andrzej Naglik.
Technologie
18.12.2009 11:55
Bing na iPhone robi wrażenie, ale? nie działa
Dzisiaj w AppStore pojawiła się ważna nowa aplikacja - wyszukiwarka Bing od Microsoftu. I co najważniejsze - robi świetne wrażenie?, ale tylko "na papierze", gdyż na moim iPhone aplikacja po prostu nie działa.
Technologie
16.12.2009 11:12
Dlaczego nikt nie pobije Apple
Pod takim intrygującym i przewrotnym tytułem pojawia się artykuł w najnowszym wydaniu marketingowego pisma branżowego "Marketing w Praktyce" autorstwa Grzegorza Kossona z agencji Young & Rubicam Brands*.
Technologie
15.12.2009 15:42
10 milionów
10 milionów - tyle iPhone'ów ma sprzedać w ostatnim kwartale kalendarzowym Apple. To wyliczenia serwisu "Digitimes", który cytuje analizy zamówienia komponentów do iPhone'a złożone przez Apple u azjatyckich partnerów. Jeśli te estymacje okażą się prawdziwe, Apple zanotuje najlepszy kwartał w historii sprzedaży iPhone'a.
Technologie
15.12.2009 10:28
Previous page
1
...
147
148
149
150
151
152
...
165
Next page