menu
Najnowsze
Tech
Najnowsze
MediaMarkt
Allegro
Orange
Plus
Ekologia
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Sztuczna inteligencja (AI)
Gry
Social media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Operatorzy
Bezpieczeństwo
Na topie
Bizblog
Praca IT
Blog
Najnowsze
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Biznes
Energetyka
Praca
Zakupy
Pieniądze
Prawo
Poradniki
Transport
Zdrowie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Twórcy
Autoblog
Najnowsze
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
MediaMarkt
Huawei
iPhone
Ile będą kosztować aplikacje na iPada
Tytułowe pytanie to jedna z najbardziej intrygujących kwestii związanych z nadchodzącym debiutem iPada. Miesiąc z hakiem temu sygnalizowałem, że iPad może być drogim urządzeniem do codziennego użytkowania. Dziś wiemy dużo więcej i wydaje się, że nie pomyliłem się zbytnio ze swoją oceną. Wygląda na to, że aplikacje na iPada będą droższe niż na iPhone'a, ale wciąż tańsze niż na komputery "stacjonarne".
Technologie
29.03.2010 10:15
Kolejna wielka platforma Apple'a*
Nie wiemy o czym Steve Jobs rozmawiał na kawie z Eric'iem Schmidtem, choć kto wie, czy nie o tym, że wraz z debiutem iPada Apple przygotowuje nową potężną platformę na wzór iTunesa, czy AppStore. Nazywać się ma iAd i dzięki niej marketerzy będą mogli kupować reklamy na urządzeniach mobilnych Apple'a w tak prosty sposób, jak dziś kupuje się pliki mp3 w iTunes. Jeśli to prawda, to mamy odpowiedź na pytanie, które zadałem 11 lutego - co Apple zrobi z mobilną reklamą.
Technologie
27.03.2010 21:02
E-mailowe odpowiedzi Jobsa to przejaw geniuszu marketingowego
Krótkie odpowiedzi Steve'a Jobsa na e-maile od użytkowników sprzętu Apple'a to przejaw jego geniuszu marketingowego. W dobie pełnego rozkwitu mediów społecznościowych takie akcje prezesa trzeciej co do wielkości amerykańskiej spółki publicznej urastają do rangi bardzo ważnych działań promocyjnych.
Technologie
25.03.2010 12:15
Telefon Steve'a jest fajny, ale?
'- Telefon Steve'a jest fajny, ale limitowany ograniczoną szybkością 3G od AT&T - tak rzecze bohater najnowszej reklamy amerykańskiej, konkurencyjnej do AT&T sieci Sprint, po czym wgryza się w swoją przekąskę, którą jest? jabłko.
Technologie
22.03.2010 10:55
Palm to dziś świetny obiekt do przejęcia. Kto kupi?
Po ogłoszeniu, że wyniki kwartalne będą dużo gorsze niż oczekiwano znaleźli się analitycy, którzy ocenili giełdowy potencjał Palma na? 0 dolarów za akcję. Jeśli kolejny kwartał będzie równie rozczarowujący, to Palm może nie przetrwać do końca roku. Odżywają spekulacje o możliwym przejęciu. Tym razem to dość prawdopodobny scenariusz.
Technologie
22.03.2010 09:45
Bing na iPhone się zaktualizował i działa. I to jak!
Kiedy wyszukiwarka Microsoftu - Bing pojawiła się w AppStore, zrobiła niezłe zamieszanie - wielu rozpływało się nad możliwościami programu, który swoimi funkcjonalnościami miał przebijać aplikację Google'a. Niestety, Bing poza Stanami Zjednoczonymi nie działał. Dzisiaj przyszła aktualizacja do wersji 1.1 i? Bing zaczął działać. I rzeczywiście - robi wrażenie!
Technologie
20.03.2010 22:37
Jak sobie radzi "Meet the iPad"
Pierwsza oficjalna reklama iPada, która debiutowała w szczycie medialnym podczas transmisji gali Oskarów radzi sobie nieźle jako tzw. "viral" w sieci. Jednak jeśli mierzyć potencjał rynkowy iPada popularnością reklamy i poziomem naturalnie generowanego buzzu, to nowy super-gadżet Apple'a nie jest hitem. Może to dlatego, że sam spot jest? średni.
Technologie
19.03.2010 09:52
Zrozumieć sprzedaż Nexusa
No i stało się - Nexus się nie sprzedaje! Zaledwie 135 tys. sztuk smartfonu Google'a sprzedanych w ciągu pierwszych 74 dni dostępności. Co za sromotna porażka!? Otóż nie, Nexus One jak i cały plan Google'a na podbój rynku mobilnego mają się dobrze. Bardzo dobrze się mają.
Technologie
18.03.2010 14:23
Czy "app economy" to aby nie drugi "dot com"?
Od pewnego czasu mówi się, że sukces AppStore daje podstawy twierdzenia, że rynek wkracza na drogę boomu spowodowanego aplikacjami mobilnymi. Niektórzy porównują jednak możliwości "app economy" do wystrzału "dot com" w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątym ubiegłego wieku, kiedy to internetowa bańka najpierw napełniła sakiewki wielu zafascynowanych nowymi technologiami inwestorów, a następnie pękła pogrążając rynek w marazmie aż do rozkwitu ery Web 2.0.
Technologie
17.03.2010 16:28
Którego iPada kupię i dlaczego będzie to?
? model Wi-Fi z 16GB dyskiem, czyli podstawowy, najtańszy model. Szczegóły mojego rozumowania poniżej. Najpierw kilka słów o kontekście.
Technologie
16.03.2010 11:41
Z archiwum: Bunny Munro umiera
Dziś ostatni wpis cyklu "z archiwum Spider's Web". Widzimy się (a w zasadzie czytamy) już "na żywo" za dwa dni, od poniedziałku. Wybrałem wpis sprzed pół roku, czyli nie tak dawno, który jednak świetnie pokazuje to, czym iPad ma szansę być i w jakim momencie rozwoju literatury i kultury szeroko rozumianej wchodzi na rynek.
Technologie
13.03.2010 10:30
Z archiwum: Co zdziała iPhone w Polsce
W dzisiejszym przeglądzie archiwum Spider's Web tekst z sierpnia 2008 roku pt. "Co zdziała iPhone w Polsce", który napisany został na kilkanaście dni przed oficjalnym debiutem iPhone'a w Polsce. Zadałem wtedy kilka nurtujących mnie pytań związanych z obecnością iPhone'a w Polsce. Dziś znamy już większość odpowiedzi, które do tego archiwalnego tekstu podlinkowałem.
Technologie
12.03.2010 10:30
Z archiwum: Najgłupsze komentarze na temat iPhone'a w historii
Z cyklu "z archiwum Spider's Web" dziś tekst, który wywołał sporo kontrowersji (jak na raczkującego bloga) w momencie publikacji. Pamiętam, że tekst był nawet dość wysoko na Wykopie, a liczba jego odsłon przekraczała miesięczną wartość odsłon wszystkich wpisów na Spider's Web. Porządne lanie w komentarzach sprawił mi jeden z moich czytelników (taaak, makojad, a jakże by inaczej) starając się dowieść manipulacji z mojej strony. Tak czy siak myślę, że warto dziś do tego tekstu wrócić, bo podobne opinie jak wtedy nt. iPhone'a dziś pojawiają się nt. iPada. Może za jakiś czas powinienem przygotować podobny wpis, tyle że pod tytułem "Najgłupsze komentarze na temat iPada w historii"?
Technologie
11.03.2010 10:30
1, 2, 3, 4 - czyli o utrzymywaniu porządku w menu iPhone
Nie po to mam ajfona, żeby ograniczać się co do liczby ściąganych aplikacji. Nie po to mam ajfona, żeby godzinami szukać w menu tej właściwej.
Technologie
07.03.2010 19:23
Moje aplikacje na iPhone, cz. 16
Ostatnio regularnie co miesiąc pojawiają się na Spider's Web kolejne wpisy z cyklu "moje aplikacje na iPhone". To dobrze świadczy o poziomie nowych produktów w AppStore. Przy takim ogromie wszelakiej maści "dzieł" i "dziełek" ciągle pojawiają się poważne aplikacje, które czynią iPhone'a wyjątkowym produktem. Tym razem naprawdę fajny przegląd nowości, bo kilka z nich to kapitalne pozycje.
Technologie
05.03.2010 09:50
Jak Apple zmiękcza przeciwnika
Kiedy Steve Jobs pokazywał światu iPhone'a w 2007 r. mówił tak: "Złożyliśmy wnioski na 200 patentów wokół wynalazków w iPhone i zamierzamy je chronić. Ale żeśmy go opatentowali" (w oryginale ostatnie zdanie brzmiało: Boy did we patent it!). Wczoraj Apple wdrożył w życie ochronę, o której mówił Jobs skarżąc producenta Nexusa, firmę HTC o kradzież opatentowanych technologii. Chodzi jednak nie o HTC, ale medialne pogrożenie palcem Google'owi i zmiękczenie przeciwnika.
Technologie
03.03.2010 11:11
Nowa wersja Blippio i konkurs
Blippio - mój ulubiony iPhone'owy klient polskiego lidera sieci mikroblogowych Blip autorstwa Andrzeja Naglika doczekał się wersji 1.1, która przynosi szereg usprawnień. W związku z premierą nowej wersji Blippio zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania 3 kody na aplikację do zrealizowania w AppStore.
Technologie
02.03.2010 10:15
Inwestycje Apple'a
Według teorii zarządzania finansami spółki oraz zasad prawa handlowego, zyski można albo redystrybuować na nowe inwestycje, albo wypłacić właścicielom w formie dywidendy (w spółce akcyjnej). Z 40 miliardami dolarów z wypracowanych zysków w ostatnich latach Apple może zrobić wiele.
Technologie
01.03.2010 11:32
Palm vs Apple rok później
Dwa wydarzenia w dniu wczorajszym - Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Apple'a i oświadczenie prasowe firmy Palm. W pierwszym triumfalne oświadczenia firmy, która "nie wie" co ma zrobić z 40 mld dolarów w gotówce. W drugim dramatyczna informacja, że roczne wyniki będą "znacznie poniżej oczekiwań".
Technologie
26.02.2010 10:04
Kolejna reklama iPhone'a. Nudy.
Do wczorajszych dwóch nowych spotów reklamowych iPhone'a z tzw. "tezą" dziś Apple dodał jeszcze jeden nowy spot. Tym razem dość nudny.
Technologie
23.02.2010 12:44
Previous page
1
...
145
146
147
148
149
150
...
165
Next page