REKLAMA

Złap Taxi - przydatna aplikacja na iPhone'a, Androida, Javę oraz Bada

28.10.2010 19.25
Złap Taxi – przydatna aplikacja na iPhone’a, Androida, Javę oraz Bada
REKLAMA
REKLAMA

Dostajemy sporo wszelakiej maści informacji prasowych, także od producentów mniej lub bardziej udanych aplikacji na urządzenia mobilne. Dlatego nie wszystkie publikujemy? Dzisiaj akurat dostaliśmy informację o bardzo ciekawej aplikacji Złap Taxi. Z chęcią o niej napiszemy.

Sam będąc wielokrotnie w „obcych” miastach stałem przed tym dylematem – jak tu wezwać jakąś lokalną taksówkę, żeby:

a) przyjechała szybko

b) nie była najdroższa w całym mieście

c) żeby udostępniała możliwość zapłaty kartą płatniczą/kredytową

Otóż okazuje się, że jest polska aplikacja Złap Taxi, która takie dylematy świetnie rozwiązuje. Co najważniejsze, aplikacja dostępna jest na kilka platform, więc czy to iPhone, czy Android, czy Nokia lub Samsung – będziesz miał możliwość zlokalizowania taksówek w okolicy.

Oddaję głos producentom: Nasza aplikacja nazywa się „Złap Taxi”. Jest to darmowa aplikacja działająca na telefonach komórkowych, zawierająca listę korporacji taksówkowych w całej Polsce. Dzięki wykorzystaniu w aplikacji modułu GPS można łatwo znaleźć numery telefonów korporacji taksówkowych w danym mieście. Dodatkowo można uzyskać informacje o cenach za przejazd, cenie początkowej oraz możliwości płatności kartą, co umożliwia wybranie najtańszej korporacji.  W tej chwili aplikacji używa ponad 11 tysięcy użytkowników w całej Polsce, zdobyła również 3-cią nagrodę w konkursie Bada Cup organizowanym przez Samsung Polska, co wiązało się z nagrodą pieniężną (szczegóły na http://bada.samsung.pl u dołu strony).

Aplikacja jest o tyle ciekawa, że jest przydatna dla przeciętnego mieszkańca miasta (oszczędność poprzez wybór najtańszej taksówki,informacje o płatności kartą, wygoda – nie trzeba znać numeru korporacji). Jej użycie rozwiązuje również problem nieuczciwych taksówkarzy naciągających przyjezdnych na dworcach i lotniskach.

Dla mnie bomba. Już pobrałem z AppStore.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA