REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto najtańsze Porsche. Trochę przestarzałe i nie jest nawet samochodem

Zapłacilibyście dodatkowe 25 proc. ceny za znaczek i minimalnie zmieniony wygląd? Ale nie za jakikolwiek znaczek, tylko ten od Porsche? Jeżeli tak, to patrzcie na smartfon HONOR Magic V2 RSR Porsche Design.

12.01.2024
13:03
Oto najtańsze Porsche. Trochę przestarzałe i nie jest nawet samochodem
REKLAMA

Luksusowo wykończone telefony od producentów takich jak CAVIAR to rynkowa nisza dla zamożnych. Ale obok niej stoją telefony stworzone w luksusowych kolaboracjach. Niedawno dowiedzieliśmy się o współpracy Redmi oraz Rolexa, a teraz przyszedł czas na super drogi telefon od innego chińskiego producenta oraz Porsche. Wysoka cena, w miarę ciekawy design i niezbyt nowe podzespoły. Czego chcieć więcej od takiego produktu?

REKLAMA

HONOR Magic V2 RSR Porsche Design oficjalnie 

Uwielbiam, kiedy producenci tworzą smartfony, w których najciekawszym punktem zabawy jest gra w "znajdź trzy różnice". Bo oto Honor właśnie ogłosił nową wersję składanego smartfona Magic V2 sygnowanego niemieckim producentem samochodów sportowych. To nic nowego, gdyż logo Porsche trafiło w przeszłości na smartfony marki Huawei.

Czym jest Honor Magic V2 RSR Porsche Design? To normalny Honor Magic V2 kosztujący 15999 juanów chińskich, czyli około 8600 złotych. Przebitka względem bazowego modelu wynosi około 2-2,5 tys. złotych. Co dostajemy za tę cenę? Zmieniony wygląd z lekko zakrzywionym tyłem, który ma przypominać kształtem coś. Może Porsche 911 czy innego Garbusa?

Więcej o nadchodzących telefonach przeczytasz na Spider's Web:

To tyle. Bez innych zmian

I to tyle, jeżeli chodzi o rozróżnienie modelu Magic V2 Porsche Design od zwykłego Magic V2. Żadnych zmian we wnętrzu, nic nowego na ekranie. Chińscy klienci dopłacą 25-30 proc. ceny za możliwość pochwalenia się nazwą Porsche. Telefon może trafić do Europy.

A sam telefon jest już nieco leciwy. HONOR Magic V2 RSR Porsche Design wykorzystuje czip Snapdragon 8 Gen 2, podobnie jak zwykły model V2. Wszystko fajnie, jednak mamy tutaj nieco przestarzały procesor, bo jego następca, Snapdragon 8 Gen 3 zaczyna już trafiać do flagowców.

Model Porsche Design dzieli podzespoły z modelem Honor Magic V2, wszak we wnętrzu to ten sam telefon. Bateria ma pojemność 5000 mAh, smartfon dostał szybkie ładowanie 66 W oraz potrójny zestaw aparatów z tyłu: główny 50-megapikselowy, ultraszerokokątny o tej samej rozdzielczości oraz 20-megapikselowy telefoto 2,5x. Nic, czego już wcześniej nie widzieliśmy.

REKLAMA

Wygląda super, ale mając na uwadze, że taki telefon w Europie kosztowałby znacznie więcej niż w Chinach, wątpliwe, że chcielibyście wydać pieniądze na taką ekskluzywną wersję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA