REKLAMA

Sztuczna inteligencja rozgości się w smartfonach Google'a. Nie jest pewne, czy konkurencja dostanie tę funkcję

Wszystko wskazuje na to, że Google chce jeszcze bardziej polegać na sztucznej inteligencji, wprowadzając ją gdzie tylko może. Jak się okazuje bowiem, smartfony z serii Google Pixel już niebawem mogą zyskać coś, co da przewagę nad innymi telefonami z Androidem. A mowa tu o widżecie ze zintegrowanym czatbotem Google Bard.

05.05.2023 12.07
google sztuczna inteligencja
REKLAMA

Google Bard zadebiutował pod koniec marca, lecz nie dla wszystkich. Jak na razie dostęp do czatbota giganta technologicznego z Mountain View mają tylko realni mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii (VPN tu nie działa), jedynie z poziomu dedykowanej strony internetowej. Czatbot w przyszłości ma trafić do innych krajów, ale to nie koniec informacji. Oprogramowanie też będzie dostępne bezpośrednio ze smartfona, ale tylko tego od Google'a.

REKLAMA

Google Bard jako widżet w smartfonach Google Pixel. Także dla tabletu Google

Serwis 9to5google postanowił przeprowadzić analizę kodu oprogramowania Google'a, w którym zauważył coś ciekawego. A mianowicie, że czatbot Google Bard oparty na sztucznej inteligencji, w przyszłości trafi do specjalnego widżetu, który będzie można przypiąć do ekranu głównego. 

Niemniej jednak nie jest jasne, jak to ma wyglądać i na ten moment pozostaje wiele niewiadomych - m.in. czy otrzyma integrację z wyszukiwarką Google, czy będzie to specjalna aplikacja na smartfony. Spekuluje się jednak, że widżet nie powinien służyć tylko do szybkiego przejścia na stronę internetową Barda, a raczej do czegoś więcej.

REKLAMA
Google Bard trafi z przeglądarki bezpośrednio na smartfony

Niemniej jednak widżet ma być dostępny tylko dla posiadaczy smartfonów z serii Google Pixel oraz nadchodzącego Pixel Tablet, chociaż możliwe, że kiedyś trafi na inne urządzenia z systemem Android.

O nowym widżecie z czatbotem Google Bard powinniśmy się co nieco dowiedzieć już niebawem, bo w przyszłym tygodniu na konferencji I/O. Wydarzenie również ma przynieść nowe urządzenia - wspominany tablet oraz dwa smartfony - Google Pixel Fold oraz Pixel 7a. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA