1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nadchodzi OPPO INNO Day 2022. Czym w tym roku zaskoczy producent?

Lokowanie produktu: OPPO

Marka OPPO chce sprawić, by świat był lepszym miejscem dzięki jej technologiom. Najnowsze pomysły i rozwiązania pokaże w czwartek 14 grudnia podczas tegorocznego OPPO INNO Day 2022. Impreza odbędzie się pod hasłem "Empowering a Better Future".

08.12.2022
14:28
oppo inno day

"Inspiration Ahead". Oto motto, które przyświeca marce OPPO. Pokazuje, że firmie zależy, by świat wciąż się rozwijał i by życie ludzi stawało się coraz łatwiejsze. Właśnie do tego powinna służyć technologia – by służyć i pomagać w codziennych wyzwaniach każdemu, kto z niej korzysta.

"Żyjemy w epoce, w której jako globalna firma technologiczna czujemy, że zarówno naszym obowiązkiem, jak i przywilejem jest próba uczynienia świata lepszym miejscem dzięki naszym technologiom, produktom i działaniu. Chociaż osiągnięcie każdego przełomu technologicznego jest pełne wyzwań, naszym celem jest kontynuowanie tego, co zaczęliśmy. W ten sposób chcemy osiągnąć nasze założenia zamknięte w stwierdzeniu „Inspiration Ahead”, które na nowo definiuje naszą markę"

– powiedział Tony Chen, CEO i założyciel marki OPPO.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami od OPPO? Śledź OPPO INNO Day

Najgorętsze nowości firmy i technologie, które mogą zmienić i ułatwić codzienność, firma najchętniej pokazuje podczas imprez spod znaku INNO Day. Gdzie trzeba jechać, by wziąć udział w aktualnej edycji? Fizycznie, wydarzenie odbywa się w chińskim Shenzen. Czy w takim razie każdy, kto ma ochotę obejrzeć nowinki OPPO, musi szukać lotów do Państwa Środka? Niekoniecznie. Ten event od edycji z 2021 roku można obejrzeć online. Choć "obejrzeć online" to naprawdę za mało powiedziane. Nie chodzi tu o siedzenie przed monitorem i patrzenie na nagraną konferencję. O tym jeszcze opowiemy.

 class="wp-image-3040479"

Co OPPO pokazuje podczas INNO Day? Swoje nowości, najświeższe rozwiązania i gadżety. Większość z nich opiera się na autorskich patentach firmy.

OPPO to prawdziwy patentowy rekordzista

OPPO plasuje się w pierwszej dziesiątce firm pod względem liczby patentów zgłoszonych w 2021 roku. Do końca września 2022 roku, marka złożyła ponad 83000 wniosków patentowych i miała przyznane ponad 42000 patentów na całym świecie. Firma ciągle się rozwija, więc OPPO stale wprowadza innowacje w kluczowych obszarach technologii – najważniejsze przykłady to szybkie ładowanie i pojemność baterii, zaawansowane technologie obrazowania i wideo wykorzystujące SI, jak również rozwój 5G i 6G.

Jak wyglądały poprzednie OPPO INNO Days?

oppo inno day class="wp-image-3040452"

"Reimaging the future", czyli "wymyślanie przyszłości na nowo". Oto hasło, pod którym odbyła się zeszłoroczna edycja imprezy. Na OPPO INNO Day 2021 pokazano mnóstwo interesujących nowinek, gadżetów i przełomowych rozwiązań. Przełomowe było też to, w jaki sposób dało się wziąć udział w imprezie.

Producent po raz pierwszy zaprosił chętnych do wirtualnego świata INNO World. Można było poczuć się naprawdę tak, jakby było się fizycznie w Shenzen. Jak to możliwe? Najpierw chętni musieli stworzyć swoje avatary. Mogły przypominać „prawdziwych” odwiedzających, ale mogły być też zupełnie inne, zależnie od gustu i nastroju odwiedzających. Potem, wystarczyło cieszyć się oglądaniem pokazów i wystaw. Mało tego – to, co wyróżnia INNO World, to możliwość wchodzenia w interakcje z innymi osobami. Da się też zapraszać znajomych i wspólnie szukać easter eggów, czyli ciekawostek, specjalnie ukrytych przez twórców.

Jakie nowości przedstawiono w 2021 roku światu?

Zacznijmy od OPPO Find N – czyli pierwszego składanego smartfona firmy. Wyróżnia się m.in. poziomą proporcją "Landscape Ratio", solidnym zawiasem Flexion czy innowacyjnym oprogramowaniem. Pokazano też autorski procesor NPU, pod nazwą MariSilicon X, przeznaczony do smartfonów. Najlepsza w swojej klasie wydajność energetyczna to tylko początek jego zalet. Oprócz tego, pozwala na przetwarzanie RAW w czasie rzeczywistym czy podgląd na żywo materiałów 4K.

oppo inno days class="wp-image-3040476"

Pokazano też Air Glass, wysuwany aparat oraz aparat pod ekranem

To inteligentne okulary aR, czyli assisted Reality. Mają nowatorski mikroprocesor Spark Micro Projector. Można nimi sterować poprzez dotyk, głos czy gestami – nie tylko rąk, ale i głowy. Wszystko po to, by dostęp do informacji był szybszy i łatwiejszy. Zgodnie z motto firmy.

Air Glass to nie wszystko. OPPO Retractable Camera to wysuwany aparat z dwukrotnym zoomem optycznym. W tradycyjnych rozwiązaniach, większy sensor oznacza lepszą jakość obrazu, ale wymaga dużego obiektywu. Tutaj skoro obiektyw się chowa, można zachować kompaktowe wymiary całości, ale uzyskać stabilny, dobry obraz. Aparat szybko się chowa, by nie uszkodził się podczas upadku, jest też odporny na zachlapania i kurz.
Innowacji w dziedzinie fotografii jest więcej. Aparat pod ekranem to technologia, którą OPPO rozwija od 2018 roku. Najnowsza odsłona tej technologii wykorzystuje m.in. innowacyjną geometrię pikseli i lepszą kontrolę dokładności, koloru i jasności ekranu.

oppo inno days class="wp-image-3040461"

Pojawiły się też wirtualne postacie przyszłości…

…czyli OPPO Digital Human. To technologia tworzenia hiperrealistycznych, wirtualnych postaci. Mogą poruszać się, mówić i wchodzić w integracje z innymi jak prawdziwy człowiek. Mogą "pracować" np. jako wirtualny trener fitness czy obsługiwać klientów albo prowadzić szkolenia czy wydarzenia. Dzięki zaawansowanej syntezie głosu czy synchronizacji ułożenia ust, OPPO Digital Human może powielać do 30 różnych rodzajów mimiki i wzorów twarzy, dzięki czemu interakcja z „wirtualną postacią przyszłości” jest bardziej naturalna, a co za tym idzie – przyjemniejsza.

 class="wp-image-3040470"

Został przedstawiony również wirtualny świat OPPO CybeReal 2.0. To oparta na autorskich technologiach przetwarzania przestrzennego i pozycjonowania aplikacja, która może zapewnić bardzo dokładną pozycję i orientację w rzeczywistym świecie, minimalizując zakłócenia i zachowując wysoką efektywność energetyczną. To możliwe dzięki zbieraniu danych z otoczenia i budowaniu wirtualnej repliki świata rzeczywistego za pomocą kamer smartfonów, czujników Bluetooth, itp. Nowa generacja OPPO Cybe-Real 2.0 ma duży potencjał w rozwoju technologii AR oraz systemów nawigacyjnych.

oppo inno days class="wp-image-3040467"

Co więcej, na OPPO INNO Days 2021 pojawiły się pojazdy zdalne działające w oparciu o sieć 5G SA, czyli 5G Remote Racing. To wspólny projekt firm OPPO i Ericsson bazujący na nowych i najważniejszych możliwościach 5G. Za pomocą systemu 5G Remote Racing, gracze mogą sterować zdalnie samochodami RC za pomocą sieci 5G SA, używając do tego smartfonów OPPO. Niezależnie od miejsca, w dowolnym momencie, można rozwijać prędkość nawet do 70 km/h. System 5G Remote Racing wykorzystuje w pełni zalety sieci 5G, m.in. dużą przepustowość, dając w efekcie niesamowitą interakcję pomiędzy samochodem a kierowcą.

oppo inno days class="wp-image-3040455"

Poprzednie edycje też obfitowały w nowości

Konferencja z 2020 roku odbyła się pod hasłem "Leap into the Future". Firma zaprezentowała tam nową strategię rozwoju technologii. Pokazano tam m.in. OPPO X, czyli rozwijany smartfon. Użytkownik może dopasować wielkość jego ekranu OLED do swoich rzeczywistych potrzeb. Może mieć od 6,7 do 7,4 cala.

 class="wp-image-3048303"


Pojawiły się też okulary OPPO AR Glass 2021. Są kompaktowe i ultralekkie – aż o 75 proc. lżejsze od swojego poprzednika. Przy ich tworzeniu wykorzystano rozwiązanie Birdbath, rozszerzające wrażenia immersywne. Oprócz tego, wyposażone zostały w szereg różnych sensorów, w tym podwójną kamerę typu rybie oko, czujnik ToF i kamerę RGB. Mogą nie tylko wspierać szereg naturalnych interakcji - w tym interakcje za pośrednictwem smartfona, interakcje oparte na gestach i lokalizację przestrzenną - ale także wykonywać obliczenia trójwymiarowej lokalizacji przestrzennej w ciągu milisekund, umożliwiając precyzyjną lokalizację i oferując użytkownikom rzeczywiste i naturalne wrażenia interakcji przestrzennej w rzeczywistości rozszerzonej.

 class="wp-image-3040485"

Zaprezentowano także aplikację CybeReal AR. Jest oparta na technologii przestrzennych obliczeń w czasie rzeczywistym i umożliwia jednoczesną bardzo precyzyjną lokalizację i rozpoznawanie przestrzeni. Obsługują ją trzy kluczowe technologie OPPO - w tym dokładna, co do centymetra, rekonstrukcję świata, precyzyjna lokalizacja w czasie rzeczywistym i Chmura OPPO. To wszystko wzbogaca percepcję świata rzeczywistego przez użytkownika.

Pierwsza edycja z 2019 roku odbyła się pod hasłem „Create Beyond Boundaries”…

…czyli "Twórz ponad granicami". Pokazano na niej przede wszystkim technologie związane z siecią 5G, a także ofertę urządzeń cyfrowych, takich jak smartwatche, inteligentne słuchawki, okulary z rzeczywistością rozszerzoną oraz przełomowe technologie szybkiego ładowania, obrazowania i optymalizacji programowej.

Przygotuj się na OPPO INNO Days 2022

Tegoroczna edycja odbędzie się w czwartek 14 grudnia. "Empowering a Better Future" – to jej hasło. W trakcie imprezy, OPPO pokaże przywiązanie do wartości takich, jak otwartość i inkluzywność oraz zaprezentuje, jak te pojęcia wpisują się w ideę łączności smart. Nie zabraknie rewolucyjnych, przełomowych i naprawdę interesujących rozwiązań. Bądź gotowy i wejdź do wirtualnego świata. Nie musisz ruszać się sprzed komputera, by doświadczyć emocji i po prostu dobrze się bawić.

Lokowanie produktu: OPPO
Najnowsze