REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Błyskawiczne aktualizacje telefonu? Tylko u Samsunga

Przed laty urządzenia Galaxy były przeklinane za powolne tempo ich aktualizowania. Dziś jest wręcz odwrotnie: otrzymują uaktualnienia niemal od razu po telefonach Google Pixel. Samsung zapowiada, że będzie jeszcze lepiej. I to dla wszystkich urządzeń, a nie tylko tych drogich.

19.11.2022
16:59
Błyskawiczne aktualizacje telefonu? Tylko u Samsunga
REKLAMA

Cykl życia nowej wersji Androida wygląda zazwyczaj podobnie każdego roku. Najpierw Google prezentuje system we wczesnej formie zewnętrznym programistom i partnerom sprzętowym. Następnie przez kolejnych kilka miesięcy trwają publiczne beta-testy. Wreszcie, w okolicach jesieni, ów system jest publikowany jako gotowy i jako aktualizacja dla urządzeń Google Pixel. Co z resztą tabletów i telefonów?

REKLAMA

Czytaj też:

Przez długie lata z zewnątrz wyglądało to tak, jakby producenci sprzętu całkowicie ignorowali miesiące testów nowego Androida i interesowali się nim dopiero przy okazji premiery. Aktualizacje dla urządzeń Galaxy, Oppo, Motorola, Xiaomi i reszty nieraz pojawiały się i z kilkumiesięcznym opóźnieniem. W przypadku innych modeli niż sztandarowe czasem i jeszcze później. A przecież klienci są głodni darmowych nowości i często bywają niecierpliwi.

Samsung od pewnego czasu przełamuje ten trend. Kiedyś cieszył się niesławą za powolne dostosowywanie Androida do swoich potrzeb, a więc i powolne rozprowadzanie go dalej posiadaczom urządzeń Samsung Galaxy. Tymczasem Android z One UI 5 (bazujący na Androidzie 13) pojawił się w telefonach Galaxy S22 w raptem kilka dni po premierze na telefonach Pixel. Znacznie tańszy Galaxy A52 dostał ową aktualizację po kilku tygodniach, zaś dla A32 ma się pojawić lada moment. W przyszłym roku ma być jeszcze lepiej.

Aktualizacje Samsung Galaxy do Android 14. Kiedy premiera Android z One UI 6?

REKLAMA

Samsung zapewnił na łamach Android Police, że zamierza pobić w przyszłym roku własny rekord. Android z One UI 6, czyli system bazujący na budowanym aktualnie przez Google’a systemie Android 14, ma się pojawić u klientów niemal błyskawicznie. Przedstawiciel firmy przy tym nie uściśla jak dokładnie Samsung ma zamiar tego dokonać. Wspomina tylko, że firma będzie bardzo blisko współpracować z Google’em na wszystkich etapach produkcji Androida 14. I że posiadacze tańszych wersji Galaxy mogą również liczyć na szybkie aktualizacje.

Z jednej strony jest to podejście zdecydowanie godne pochwały. Z drugiej zaś trudno nie pozbyć się obawy o jakość oprogramowania. Android z One UI to jedna z bardziej udanych odmian Androida. Szkoda by było, gdyby jego jakość ucierpiała w wyniku wyznaczonych przez kierownictwo i trudnych do zrealizowania deadline’ów. Trudno jednak krytykować coś w sposób profilaktyczny. Trzymając kciuki za pozytywny rezultat, czekamy końca przyszłego roku - wtedy bowiem powinien pojawić się nowy system.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA