REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy Amazon Echo Show 8 w Polsce. Przedsprzedaż inteligentnego głośnika wystartowała

Amazon pochwalił się nową wersją urządzenia Echo Show 8 (2023). To drugie odświeżenie inteligentnego głośnika z funkcją 8-calowego tabletu, który stał się jeszcze bardziej wszechstronny. Zwiększyła się także jego cena.

16.11.2022
17:00
Nowy Amazon Echo Show 8 w Polsce. Przedsprzedaż inteligentnego głośnika wystartowała
REKLAMA

Amazon uruchamia polską przedsprzedaż nowej wersji urządzenia Echo Show 8 równocześnie z globalnymi pre-orderami na ten sprzęt. Inteligentny głośnik z funkcjami tabletu, pełniący rolę domowego centrum sterowania, można kupić za pośrednictwem oficjalnych witryn Amazonu, z bezpośrednią dostawą do Polski. Głośnik będzie wysyłany klientom od stycznia 2023 roku. Niestety, wciąż bez polskiej Alexy na pokładzie.

REKLAMA

Nowy Amazon Echo Show 8 (2023) - co potrafi nowy głośnik z ekranem?

 class="wp-image-2955969"

Na papierze głośnik Amazon Echo Show 8 nie różni się zbyt wiele od poprzedniego odświeżenia domowego centrum sterowania, przypadającego na 2021 rok. Pojawił się nowy, grafitowy odcień wersji międzynarodowej, ale wewnątrz urządzenia ponownie zainstalowano 8-calowy panel HD, kamerę 13 MP oraz dwa głośniki stereo. Dokładnie tak, jak w modelu sprzed dwóch lat.

Różnice są jednak znaczące. Kamera zyskała obiektyw szerokokątny, umożliwiający inteligentne utrzymywanie osób prowadzących wideorozmowy wewnątrz kadru, podobnie jak robią to biznesowe kamery do wideokonferencji. W ten sposób nawet prowadząc rozmowę w trakcie gotowania obiadu, składania prania czy wymiany koła w rowerze zawsze będziemy doskonale widoczni dla naszych rozmówców. Będąc przy gotowaniu i smarach, obiektyw zyskał osłonę ochronną.

Dzięki komendom głosowym oraz dotykowemu wyświetlaczowi Amazon Echo Show 8 będzie centrum sterowania wszystkich inteligentnych urządzeń w domu, a także multimedialnym urządzeniem odtwarzającym filmy, seriale, podcasty oraz muzykę na każde zawołanie. 8-rdzeniowy procesor pozwala programować nowe rutyny, również nastawione na energooszczędność, w bardziej zniuansowany sposób dopasowując działanie domowych sprzętów podczas snu lub nieobecności domowników.

Pozostając przy programowalnych rutynach, Amazon Echo Show 8 rozpozna szczekanie psa czy płacz dziecka, mogąc dopasować działanie urządzeń w mieszkaniu pod takie sytuacje. Słysząc łkanie rozwiązaniem będzie np. włączenie kanału YouTube z bajkami i jednoczesne powiadomienie rodzica. Wewnętrzna kamera sprawdzi się także jako cyfrowa niania, do której dostęp można mieć w każdym zakątku świata. To samo tyczy się opieki nad zwierzętami czy monitorowania konkretnego pomieszczenia. Użytkownicy mają ponadto możliwość przeglądania oraz usuwania nagrań głosowych rejestrowanych przez Echo Show 8.

Ile kosztuje nowy Amazon Echo Show 8? Jest drożej, wciąż bez polskiego asystenta głosowego.

REKLAMA

Oficjalna przedpremierowa cena inteligentnego głośnika w sklepie Amazonu to 650 złotych. To pierwsze urządzenie, które jest dostępne dla polskich klientów. W Echo Show 8 zyskujemy dodatkowe funkcje, niedostępne we wcześniejszych modelach.

Zamówienia przedpremierowe na urządzenia Amazon Alexa Echo Show 8 można składać w oficjalnym sklepie Amazonu. Inteligentne głośniki trafią do właścicieli już w styczniu 2023 roku. Użytkownicy w Polsce wciąż muszą komunikować się głosowo z asystentem Alexa w języku angielskim (wariant amerykański).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA