REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nie Samsung, nie iPhone. Sharp Aquos R7 to nowy król specyfikacji smartfonów

Nowy Sharp Aquos R7 imponuje specyfikacją techniczną. Obok imponującej matrycy 1" w aparacie ma też ekran z odświeżaniem 240 Hz i jasnością 2000 nitów, a napędza go najszybszy procesor Qualcomma na rynku, czyli Snapdragon 8 Gen 1. Na tym tle 12 GB RAM na pokładzie nie wydaje się zbytnio ekscentryczne.

09.05.2022
21:21
Sharp Aquos R7 to nowy król specyfikacji telefonów
REKLAMA

Sharp Aquos R7 w kwestii podzespołów gra w swojej własnej lidze. I choć firma Sharp nie byłaby pierwszą odpowiedzią, gdyby ktoś zapytał nas o producenta smartfonów, to właśnie ta firma co jakiś czas lubi zatrząść rynkiem i pokazać coś "nie z tej ziemi". Tak jest z nowym modelem Aquos R7.

REKLAMA

Sharp Aquos R7 ma tylko jeden aparat, ale za to jest mocarny

 class="wp-image-2170017"

Pojedynczy aparat jest wyposażony w matrycę standardu 1". Ma ona rozdzielczość 47 MP. Dla przypomnienia standard 1" znamy m.in. z pełnoprawnych aparatów Sony RX100, a w smartfonach tak duży sensor znajduje się ekstremalnie rzadko, ostatnio w Sony Xperii Pro-I, a wcześniej w smartfonie firmy Leica. Warto jednak odnotować, że poprzednik Sharpa Aquos R7, czyli model R6, również miał sensor 1", choć z rozdzielczością 20 MP. Nowy model R7 jest wyposażony w obiektyw 19 mm f/1.9. Producent chwali się nagrywaniem w 8K.

Sharp Aquos R7

Specyfikacja Sharpa Aquos R7 imponuje

Kanciasta bryła Sharpa Aquos R7 kryje mocne podzespoły, bo całość napędza najszybszy procesor Qualcomma na rynku, czyli Snapdragon 8 Gen 1 uzupełniony o 12 GB RAM. Akumulator ma pojemność 5000 mAh. Takie komponenty znajdziemy w wielu topowych smartfonach z 2022 r., ale Sharp przykuwa uwagę ekranem. Panel IGZO OLED ma przekątna 6,6 cala i rekordową jasność 2000 nitów. Do tego dochodzi też odświeżanie adaptacyjne w zakresie od 1 do 240 Hz. Nie mogło też zabraknąć obsługi Dolby Vision, tym bardziej, że mamy do czynienia z 10-bitowym panelem.

 class="wp-image-2170020"
REKLAMA

Wszystko pięknie, ale Sharpa Aquos R7 nie kupimy w Polsce. Cena jest zagadką.

Co więcej, wygląda na to, że smartfon nie będzie dostępny w całej Europie, a przynajmniej nie od momentu premiery. Sharp Aquos R7 to model, który debiutuje i będzie dostępny od dnia premiery tylko na rodzimym rynku Sharpa, czyli w Japonii. Cena, pomimo oficjalnej premiery, cały czas pozostaje zagadką.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA