REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google wylogowuje cię z Hangouts. Szykuje się do przesiadki na inny komunikator

W teorii Hangouts miał być wygaszony w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, a tymczasem usługa działa, jak gdyby nigdy nic. Wygląda jednak na to, że w końcu Google ją wyłączy. Czas na przesiadkę.

09.08.2021
8:09
google hangouts wylogowuje
REKLAMA

Google wykonał kolejny krok na drodze do wyłączenia komunikatora Hangouts. Najnowsze wersje aplikacji na Androida, iOS-a i w wersji webowej zaczęły wyświetlać użytkownikom informację o następcy usługi. Google informuje o istnieniu Google Chat i zachęca do przesiadki zajmującym większość powierzchni ekranu bannerem.

REKLAMA

Ów banner zachęca, by użytkownik dowiedział się więcej. Po kliknięciu otworzy się poradnik, jak przesiąść się z Google Hangouts na Google Chat i informacja, że Chat działa też w ramach aplikacji Gmail. Jest też jednak dodatkowy efekt kliknięcia w reklamę Chata.

Reklama Google Chat wyłącza działanie Hangouts. Jak wrócić do Google Hangouts?

W momencie kliknięcia w dodatkowe informacje o Google Chat, użytkownik zostaje wylogowany z mobilnych aplikacji Hangouts. Jego konto zostaje wylogowane, co wiążę się z brakiem powiadomień o nowych wiadomościach. Od tej pory – wydawać by się mogło – korzystanie z Hangouts przestaje być możliwe. Historia konwersacji z ostatnich 12 miesięcy na Hangouts zostanie automatycznie przeniesiona do Chata, a starsze rozmowy mają zostać zaimportowane w późniejszym terminie.

Jest jednak prosty sposób na uniknięcie tej przesiadki. Wystarczy zresetować starą aplikację Hangouts i ponownie zalogować się na swoje konto. Choć nie jestem pewien, czy to trzymanie się starszej usługi ma sens. Google na razie nie podał daty wyłączenia Hangouts dla użytkowników indywidualnych (wersja dla przedsiębiorstw ma zostać wyłączona w tym roku), jednak to zdaje się nieuniknione.

REKLAMA

Lepiej już zacząć przyzwyczajać się do Chata. Ewentualnie sprawdzić propozycje od konkurencji. Należą do nich, między innymi:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA