REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Word przestanie oślepiać po zmroku. Edytor doczekał się prawdziwego trybu ciemnego

Microsoft Word od długiego czasu oferuje ciemny motyw interfejsu. Sęk w tym, że sama strona z tekstem niezmiennie wyświetlana jest w kolorze białym, co wręcz razi w oczy. Mam dobre wieści.

10.02.2021
13:06
microsoft word tryb ciemny
REKLAMA

Ciemny motyw interfejsu szczególnie sprawdza się w wieczornej bądź nocnej pracy, pomijając ewentualne walory estetyczne. Po zmroku wygodnie jest przejść na ciemny motyw, bo dzięki temu wyświetlacz komputera mniej męczy wzrok – a też nie trzeba redukować jasności samego wyświetlacza, co może wpływać na czytelność wyświetlanych na nim treści.

REKLAMA

Microsoft Word już od dłuższego czasu oferuje pracę w ciemnym motywie interfejsu. Sęk w tym, że niezmiennie wyświetla podgląd tekstu wykorzystując kolor papieru – czyli biały. Odpalenie Worda na Windowsie bądź macOS-ie nawet w ciemnym motywie może wywołać mimowolne mrużenie oczu. Wygląda to bowiem o tak:

 class="wp-image-1589801"

Auć.

Prawdziwie ciemny tryb interfejsu już w publicznych beta-testach. Microsoft Word będzie mniej męczył wzrok.

Członkowie programu Office Insider mogą już testować nową wersję Worda, która nareszcie przyciemnia wszystkie elementy swojego UI – w tym przestrzeń roboczą. Różnica jest diametralna, na korzyść nowej wersji. Przy czym, jeżeli ktoś ma inne zdanie i preferuje ciemnego Worda w dotychczasowej formie, nadal jest to możliwe. Domyślnie jest całkowicie ciemny, jednak przełącznik w zakładce Widok pozwala przywrócić starszy tryb. Choć nie mam pojęcia, dlaczego ktoś miałby to zrobić.

REKLAMA
 class="wp-image-1589804"

Efekt widoczny jest na powyższym zrzucie ekranowym. Nie wiemy, kiedy omawiana nowość trafi do produkcyjnej wersji Worda. Mając jednak w pamięci dotychczasowe harmonogramy Office Insider, tryb ciemny powinien pojawić się w aplikacji jeszcze w tym kwartale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA