Sprzęt  / News

Jak wypada iPhone 12 z 5,4-calowym ekranem na tle poprzedników? Do sieci trafiły zdjęcia atrapy

Do sieci trafiły zdjęcia atrapy niezapowiedzianego jeszcze oficjalnie 5,4-calowego telefonu Apple’a. Dzięki temu możemy ocenić, jak iPhone 12 może wypaść na tle swoich poprzedników.

Wiele wskazuje na to, że w tym roku jesienią do sprzedaży trafią aż cztery nowe smartfony firmy z Cupertino: iPhone 12 (w dwóch rozmiarach: 5,4-cala oraz 6,1-cala) oraz iPhone 12 Pro (również w dwóch rozmiarach: 6,1-cala oraz 6,7-cala). Do sieci trafiły również liczne rendery prezentujące te urządzenia oraz zdjęcia wykonanych na ich bazie atrap.

Nieoficjalne materiały wskazują na to, że nowe telefony w ofercie Apple’a będą się cechować ostro zakończonymi krawędziami obudowy, która przywodzi na myśl 4-calowe smartfony Apple’a sprzed lat, czyli iPhone’a 5, iPhone’a 5s i pierwszego iPhone’a SE z 2016 r. Jest też spójna wizualnie z iPadami Pro wydanymi w 2018 r. i odświeżonymi w 2020 r.

iphone 12 dummy model
źródło: Mac Rumors

iPhone 12 z 5,4-calowym ekranem kontra poprzednicy — atrapa na zdjęciach.

Użytkownik forum MacRumors podpisujący się nickiem iZac podzielił się zdjęciami, na których widać trójwymiarowy model w towarzystwie wydanych już iPhonów. Spodziewany wygląd tej mniejszej wersji iPhone’a 12 z 5,4-calowym panelem został zestawiony z iPhone'em SE (2016) z 4-calowym wyświetlaczem oraz iPhone’em 7 z ekranem o przekątnej długości 4,7-cala.

Ze względu na to, że iPhone 12, podobnie jak poprzedzające go telefony firmy z Cupertino z linii X, XS i 11, ma mieć notcha oraz minimalnej grubości ramki dookoła wyświetlacza, jego atrapa jest tylko ciut większa od iPhone’a SE (2016) i jednocześnie nieco mniejsza od iPhone’a 7. Udało się to osiągnąć pomimo tego, iż nowy model ma najdłuższą przekątną ekranu z całej trójki.

iphone 12 dummy model
źródło: Mac Rumors

iPhone 12 kontra iPhone SE (2016) i iPhone 7

iPhone 12 jest o ok. 6 mm szerszy i ok. 7 mm wyższy od iPhone’a SE (2016) i jednocześnie ok. 3 mm węższy i ok. 7 mm niższy od iPhone’a 7. Atrapa wygląda przy tym nieco grubiej od 4,7-calowego modelu, ale tak naprawdę wszystkie trzy urządzenia mają podobną grubość, a wrażenie, że jest tu różnica, nasila się ze względu na złudzenie optyczne wywołane zaokrągleniem ramek.

Muszę przyznać, że taki wygląd iPhone’a 12 bardzo przypadłby mi do gustu, gdyż 4-calowe telefony Apple’a miały swój charakter i bardzo ładnie się zestarzały, czego o większych modelach z zaokrąglonymi ramkami powiedzieć nie sposób. Oczekiwałem takiego powrotu do korzeni od dwóch lat, kiedy to zaprezentowano zupełnie nowe tablety.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst