REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. RTV

75-calowy telewizor QLED za 7500 zł. To tylko jedna z nowości TCL

Chiński TCL, do tej pory kojarzony raczej z telewizorami dla masowego klienta w niskich cenach, coraz mocniej rozpycha się na półce premium. Do innowacyjnego modelu X10 dołączają urządzenia z wyświetlaczami QLED.

tcl qled c71 c81
REKLAMA
156 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

TCL intryguje nas coraz mocniej. Mieliśmy okazję już nieraz się przekonać, że jego przystępne cenowo telewizory z tak zwanej średniej i niskiej półki oferują bardzo dobrą relację możliwości do ceny. Firma jednak coraz więcej inwestuje w telewizyjny high-end. Bardzo mocno – i prawdopodobnie słusznie – chwali się pierwszym na świecie telewizorem Mini LED, który już jest w sprzedaży. A teraz do oferty dołączają telewizory QLED – w cenach zdecydowanie zwracających uwagę.

TCL C81 i TCL C71 – telewizory QLED z Android TV i w nieprzyzwoicie niskich cenach

tcl qled c71 c81
TCL QLED C71

Jak sama nazwa QLED wskazuje, oba telewizory wykorzystują matryce LCD i powłokę z nanokryształów (tak zwaną kwantową kropkę) celem uzyskania – podobnie jak w telewizorach Samsung QLED – jak najszerszej palety barwnej i wysokiej jasności. Oba telewizory, jak na pewno się domyślacie, pracują w rozdzielczości 4K. Obsługują też wszystkie powszechne formaty HDR, a więc HDR10, HDR10+ i Dolby Vision. Oba też dekodują dźwięk Dolby Atmos.

Droższy model – C81 – został wyposażony w lepszy system dźwiękowy, a konkretniej w soundbar 2.1stworzony wspólnie z firmą Onkyo. Matryca C81 odświeżana jest z częstotliwością 100 Hz… ale tylko w 65- i 75-calowej wersji telewizora. Najmniejsza, 55-calowa, korzysta z programowego upłynniacz TCL Motion Clarity. Model C71 nie zawiera ani 100-hercowej matrycy, ani programowego upłynniacza.

tcl qled c71 c81
TCL QLED C81

Oba telewizory pracują pod kontrolą systemu Android TV Pie. Urządzenia też mają cechować się rekordowo niskim input lagiem (opóźnienia w sterowaniu gier wideo): w Trybie Gry ma on wynosić raptem 10 ms. Oba TCL-e wyposażono w trzy złącza HDMI i dwa USB 2.0.

TCL QLED C81 i C71 – ile kosztują?

W teorii są to urządzenia wręcz nieprzyzwoicie tanie. Zakładamy bowiem, że urządzenia nie kryją w sobie jakichś niemiłych niespodzianek pokroju fatalnego przetwarzania obrazu czy obsługi HDMI w jakiejś archaicznej wersji. Producent jeszcze nie podzielił się z nami dokładną specyfikacją techniczną. Jeżeli jednak wspomnianych niemiłych niespodzianek nie ma, to szykuje się potencjalny rynkowy hit.

REKLAMA
  • TCL C71 będzie dostępny w 50-, 55- i 65-calowej wersji w cenach, odpowiednio, 2,5 tys. zł, 3 tys. zł, 4 tys. zł.
  • TCL C81 będzie dostępny w 55-, 65- i 75-calowej wersji w cenach, odpowiednio, 3,5 tys. zł, 4,8 tys. zł i wreszcie 7,5 tys. zł.

Oba telewizory mają pojawić się w polskich sklepach jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA