REKLAMA

Mała-wielka nowość w Gmailu. Prawy przycisk myszy otrzyma turbodoładowanie

Menu interakcji wywoływane prawym przyciskiem myszy to podstawa obsługi komputera. A jednak w Gmailu do tej pory był on średnio użyteczny. To się wkrótce zmieni.

12.02.2019 10.05
Nadchodzi nowy Gmail.
REKLAMA
REKLAMA

Gdy dziś otworzymy Gmaila w przeglądarce i klikniemy prawym przyciskiem myszy na wiadomość, ujrzymy króciutkie menu kontekstowe:

Gmail prawy przycisk myszy class="wp-image-884836"

Można w nim przenieść wiadomość do innej sekcji skrzynki odbiorczej, zarchiwizować, oznaczyć jako przeczytane czy też usunąć. Wszystkie te opcje są co prawda dostępne na pasku powyżej kart w skrzynce, ale czasem prościej i wygodnej jest po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy na konkretną wiadomość, zamiast zaznaczać ją i szukać odpowiedniej opcji na pasku.

Szkoda więc, że Gmail tak długo robił tak niewiele z prawym przyciskiem myszy. Choć i tak znacznie więcej od Inboksa, który po kliknięciu prawym przyciskiem myszy robi… nic:

 class="wp-image-884839"

Gmail otrzyma nowe menu pod prawym przyciskiem myszy.

Google ogłosił, iż w tym tygodniu użytkownicy opłacający pakiet G Suite zyskają nowe menu pod prawym przyciskiem myszy. Oprócz wcześniejszych pozycji, do menu dołączyły opcje związane z odpisywaniem, odkładaniem wiadomości na później czy wyciszaniem:

Gmail nowość class="wp-image-884833"
REKLAMA

Ponownie, każdą z tych opcji znajdziemy na pasku powyżej skrzynki, ale jako że menu pod prawym przyciskiem myszy jest integralną częścią zarówno Windowsa, jak i macOS, umieszczenie ich w menu kontekstowym to bardzo dobry ruch.

Nie wiadomo, kiedy nowość trafi do użytkowników darmowego Gmaila. Póki co nowa opcja wdrażana jest dla klientów G Suite i to tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie ma jednak logicznego powodu, dla którego miałaby ona ominąć regularnych użytkowników. Możemy się więc spodziewać, że pojawienie się turbodoładowanego prawokliku w polskim Gmailu to tylko kwestia czasu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA