REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Biznes

BitMarket24 kończy działalność. Ucieczka za granicę nie pomogła

Giełda kryptowalut BitMarket24 ogłosiła, że kończy działalność z dniem 19 lutego. To wynik konsekwencji związnych z wpisaniem jej na listę ostrzeżeń KNF. Klienci zostali wezwani do wypłacenia wszystkich środków.

BitMarket24 kończy działalność. Ucieczka za granicę nie pomogła
REKLAMA
REKLAMA

Po decyzji KNF właściciele BitMarket24 (nie mylić z BitMarket) w zasadzie nie mieli innego wyjścia. W drugiej połowie stycznia giełda trafiła na listę ostrzeżeń, a Komisja skierowała do prokuratury okręgowej w Krakowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa za „nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego”. Czynności takie jak świadczenie usług płatniczych czy wydawanie pieniądza elektronicznego wymagają bowiem zgody KNF. A takowej krakowska giełda rzecz jasna nie miała.

Wnioski prokuratury wydają się jednak nieistotne, bo tuż po wydaniu komunikatu współpracę z BitMarket24 zaczęły zrywać banki obsługujące rachunki firmowe. A bez dostępu do kont giełda nie może prowadzić dalszej działalności. Efektem jest ostatni komunikat:

REKLAMA

W związku z wpisaniem BitMarket24 na listę ostrzeżeń publicznych i związane z tym odcięcie giełdy przez instytucje bankowe od tradycyjnego systemu finansowego, zarząd BM24 LTD podjął decyzję o zakończeniu działalności giełdy.
Giełda zakończy swoją działalność w dniu 19 lutego 2019 roku o godzinie 24:00:00. 
Zwracamy się z prośbą do Użytkowników giełdy o wypłacanie przechowywanych na giełdzie kryptowalut, a także o wypłacanie środków pieniężnych przeznaczonych na zakup lub uzyskanych ze sprzedaży kryptowalut najpóźniej do 19 lutego 2019 roku. Po tym terminie wszystkie środki zostaną zwrócone na ostatni rachunek bankowy, z którego przyszły.
Jednocześnie dziękujemy za zaufanie i dotychczasową współpracę.

Z poważaniem,
Zarząd BM24 LTD

BitMarket24 rozpoczął swoją działalność w 2014 r. w Krakowie. Gdy w kwietniu 2018 r. na listę ostrzeżeń KNF trafił Bitbay (który dzisiaj operuje z Malty) i Abucoins, przeniósł swoją siedzibę do Londynu. Jak widać, nie uchroniło go to przed konsekwencjami. Giełda umożliwiała obrót najpopularniejszymi kryptowalutami, takimi jak bitcoin, bitcoin gold, bitcoin cash czy litecoin.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA