REKLAMA

Akumulator 5000 mAh i 6-calowy ekran za 799 zł. Oto Motorola E5 Plus

Ogromny akumulator, duży ekran, czysty Android i niska cena – tym połączeniem Motorola może rozbić bank. Już w połowie maja do Polski trafi Motorola Moto E5 Plus za 799 zł.

20.04.2018 13.48
Akumulator 5000 mAh i 6-calowy ekran za 799 zł. Oto Motorola E5 Plus
REKLAMA
REKLAMA

Nieczęsto widujemy takie połączenie w tym przedziale cenowym. Phabletowe konstrukcje z gigantycznymi akumulatorami prezentowali już chińscy producenci, ale brakowało im dobrej optymalizacji, przez co system tak spowalniał urządzenia, że nie dało się z nich korzystać. Tu mamy na szczęście czystego Androida, który działa błyskawicznie.

Już pierwszy kontakt z Moto E5 Plus sugeruje, że to budżetowiec z ambicjami. Choć obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, to jest to materiał, który imituje szkło i pięknie odbija światło. Mamy komplet najbardziej potrzebnych złączy – microUSB i słuchawkowe, a także możliwość skorzystania z dwóch kart SIM. Moduł aparatu nie wystaje z obudowy tak mocno, jak w konstrukcjach z linii Moto G.

 class="wp-image-720393"

Ekran z rozdzielczością HD+.

Skąd wziął się ten plus? Z nietypowych wymiarów. Proporcje wyświetlacza to bowiem zdobywające coraz większą popularność panoramiczne 18:9. Dzięki temu konstrukcja jest szczuplejsza i wyższa, a także wygodnie leży w dłoni, choć ekran ma przekątną aż 6 cali.

 class="wp-image-720375"

Kolejną ciekawostką jest oczywiście akumulator. Nieczęsto widujemy przecież ogniwa o tak dużej pojemności. Wedle relacji osoby, która użytkowała Moto E5 Plus przez kilka tygodni, taki magazyn energii ma wystarczać na dwa pełne dni pracy. Jestem skłonny w to uwierzyć, ponieważ procesor (Snapdragon 425) nie jest szczególnie energochłonny. Daje on wystarczającą wydajność do komfortowego surfowania po internecie, ale już przełączanie się pomiędzy aplikacjami zajmuje dłuższą chwilę.

 class="wp-image-720360"

Ogromną rolę ogrywa tu także RAM, którego w najsłabszej wersji są 2 GB. Jest to jednak standard w tej cenie.

Standardowa nie jest za to lampa doświetlająca na froncie urządzenia. Dzięki niej selfie w pomieszczeniach i po zmroku będą wyglądać o wiele lepiej. Przedni aparat ma rozdzielczość 5 MP.

 class="wp-image-720378"

Z tyłu zaś mamy 12-megapikselową matrycę (piksele wielkości 1,25 um) z obiektywem o świetle f/2.0. Aparat jest tylko jeden, choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że są dwa. Drugie kółeczko jest zarezerwowane na laserowy autofokus, który pomoże w odpowiednim ustawieniu ostrości w słabszych warunkach oświetleniowych.

Moto E5 Plus pojawi się w Polsce w połowie maja w dwóch kolorach: szarym (Flash Gray) i złotym (Fine Gold).

Mniejsza z budżetowych nowości: Motorola E5.

 class="wp-image-720384"

Na rynku jednocześnie pojawiła się też wersja z nieco mniejszym ekranem (5,7 cala). Wśród innych zmian warto podkreślić mniejszą matrycę aparatu i mniejszy akumulator (4000 mAh). Plecki smartfona są plastikowe, ale pozbawione przezroczystości i wytrzymałości Moto E5 Plus.

 class="wp-image-720381"

Moto E5 kosztować ma 599 zł.

REKLAMA

Dzięki czystemu systemowi w (prawie) najnowszej wersji - 8.0 - oba budżetowce stają się bardzo ciekawą propozycją dla osób, które nie chcą wydawać kilku tysięcy na flagowce, a jednocześnie iść na duże kompromisy względem komfortu codziennego użytkowania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA