REKLAMA

Odświeżony Mercedes Klasy C w końcu naprawdę stał się „małą Klasą S”

Nowy układ kokpitu, nowe systemy zautomatyzowanej jazdy i nowe luksusowe dodatki z zakresu komfortu. Odświeżona Klasa C bardzo stara się zasłużyć sobie na miano małej Klasy S.

14.02.2018 09.35
mercedes klasy c
REKLAMA
REKLAMA

Bezpośrednich nawiązań do swojej sztandarowej limuzyny nie unika nawet sam Mercedes. I choć różnica dwóch klas pomiędzy tymi dwoma modelami z całą pewnością nadal będzie zauważalna, to lista opcjonalnego wyposażenia zaczyna być niemal bliźniaczo podobna.

Ale po kolei - co zmieniło się w odświeżonym Mercedesie Klasy C?

Na wielkie zmiany z zewnątrz nie ma co liczyć - to w końcu tylko lifting. Zupełnie nowy model pojawi się za kilka lat.

 class="wp-image-679632"

Odświeżoną wersję będzie można jednak poznać m.in. po nowych reflektorach i przemodelowanych zderzakach. Te zmieniły się zarówno z przodu...

 class="wp-image-679617"

... jak i z tyłu samochodu.

 class="wp-image-679620"

Znajome może wydawać się także wnętrze, aczkolwiek tutaj zaszło nieco więcej zmian. Głównie w kwestii ekranów.

 class="wp-image-679605"

Centralny wyświetlacz jest teraz większy i ma proporcje znane z większych Mercedesów. Zamiast analogowych wskaźników za kierownicą będzie można zamówić kolejny ekran.

 class="wp-image-679602"

Do dyspozycji kierowcy oddanych zostanie kilka trybów prezentowania informacji na temat samochodu. Wyświetlane na monitorach treści będzie można zmieniać z wykorzystaniem paneli dotykowych umieszczonych na obu ramionach kierownicy. Tak samo, jak ma to miejsce m.in. w obecnej Klasie E czy S.

Klasa C otrzyma przy okazji najnowszy zestaw systemów zautomatyzowanej jazdy. Podobnie jak E czy C będzie potrafiła w określonych sytuacjach wyręczyć lub odciążyć kierowcę.

 class="wp-image-679623"

Podczas jazdy częściowo autonomicznej wykorzystywane będą m.in. dane z nawigacji. Samochód będzie więc samodzielnie regulował prędkość np. przy dojeździe do skrzyżowań czy rond.

 class="wp-image-679590"

Opcjonalnie małą limuzynę Mercedesa będzie można wyposażyć w system Energizing.

 class="wp-image-679596"

Ten będzie funkcjonować tak samo, jak w odświeżonej Klasie S - wentylacja i podgrzewanie foteli, masaż, klimatyzacja, system zapachowy i dźwiękowy będą działać tak, aby zapewnić kierowcy maksymalny poziom relaksu albo go pobudzić.

 class="wp-image-679614"
REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, na jakim poziomie ustalone zostaną ceny nowej Klasy C. Nie wiadomo też dokładnie, z jakimi wersjami silnikowymi odświeżony model trafi na rynek - w ofercie mają pojawić się nowe silniki benzynowe, Diesla i hybrydowe.

Wszystkie te informacje powinny się jednak pojawić w najbliższym czasie, a bliżej zapoznać się z nowym Mercedesem będzie mogli już na początku marca, podczas nadchodzących targów Geneva Motor Show 2018.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA