REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Trzy miliony użytkowników na Spider’s Web!

Długo, oj długo czekaliśmy na kolejny, trzeci już milion na Spider’s Web, bo aż od czerwca zeszłego roku. Ale w końcu jest!

14.09.2017
10:09
Trzy miliony użytkowników na Spider’s Web!
REKLAMA
481 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dzisiaj przekroczyliśmy barierę 3 mln użytkowników odwiedzających nasz serwis w ciągu ostatnich 30 dni.

Pierwszy milion osiągnęliśmy 6 listopada 2014 r. Drugi - 18 czerwca 2016. Trzeci dziś, tj. 14 września 2017 r.

Niby poszło nam znacznie szybciej, niż między 1 a 2 mln, ale z drugiej strony po raz pierwszy 2,8 mln pojawiło się na naszym liczniku w styczniu 2017 r. i wydawało się, że świętować będziemy znacznie wcześniej. Spider’s Web jest już jednak na tyle dużym serwisem, że zaczął podlegać typowej dla całego rynku internetowego koniunkturze - dołki są zazwyczaj pomiędzy lutym a kwietniem, a następnie w wakacje.

No, ale już jest i dziś świętujemy!

Trochę dzięki Apple’owi, bo ostatnie dwa dni to niesamowity kop w górę - odwiedziło nas pół miliona użytkowników, w tym 300 tys. nowych. Trochę dzięki Spider’s Web Rozrywka - po tym, jak postanowiliśmy przekształcić nasz serwis sPlay w część SW, również zyskaliśmy kilkaset tysięcy użytkowników w skali miesiąca.

Trzy miliony to naprawdę dużo.

Jesteśmy już wśród największych publicystycznych serwisów w Polsce, niezależnie od tematyki. Nie należymy przy tym do żadnej dużej grupy medialnej (ba, sami takową tworzymy razem z Bezprawnikiem, który dobija do 750 tys. użytkowników), nie mamy ruchu ze strony głównej horyzontalnego portalu, który przekierowałby nam miliony użytkowników. Nie mamy też ruchu na tabelkach sprzętowych i innych stron technicznych - nasz ruch w 100 proc. generowany jest na publicystyce.

Wszystko co osiągnęliśmy, osiągnęliśmy sami - bez inwestora, bez wielkich pieniędzy na rozruch, totalnie od zera. Zrobiliśmy to konsekwencją w działaniu, codzienną bardzo ciężką pracą, nierzadko bezinteresownym zaangażowaniem grupy fantastycznych osób, z którymi mam wielką przyjemność na co dzień pracować.

REKLAMA

I choć dzisiaj napawa mnie duma z nas wszystkich tworzących Spider’s Web, to doskonale wiem, że nie możemy się zatrzymać.

Idziemy po kolejny, czwarty milion.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA