REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Dwa miliony użytkowników na Spider’s Web!

Mówią, że drugi milion jest łatwiejszy od tego pierwszego. W naszym przypadku jednak tak nie było. Na drugi milion unikalnych użytkowników pracowaliśmy długie półtora roku. Ale warto było - dziś satysfakcja jest ogromna!

18.06.2016
18:39
Dwa miliony użytkowników na Spider’s Web!
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj przekroczyliśmy 2 mln unikalnych użytkowników odwiedzających nas w ciągu ostatnich 30 dni. Wcześniej, bo za maj 2016 r., Gemius poinformował nas, że odwiedziło nas 1,5 mln realnych użytkowników.

dwa-miliony-uzzytkownikow-Spiders-Web class="wp-image-502346"

To wspaniały wynik, z którego jesteśmy dumni.

Pozwólcie, że sparafrazuję to, co napisałem przy okazji okolicznościowego tekstu nt. pierwszego miliona unikalnych użytkowników. Wciąż pasuje to jak ulał do naszej sytuacji:

Niektórzy mogą powiedzieć: phi, dwa miliony uu to nic takiego. Och, jakże będą w błędzie! Dwa miliony unikalnych użytkowników dla serwisu publicystycznego, a nie rozrywkowego, to całkiem sporo. My nie mamy ruchu ze strony głównej portalu, który przekieruje nam w 90 proc. odwiedzających. My nie mamy również zyliona serwisów siostrzanych, które linkowałyby do nas budując pozycję w Google.

Dodam też, że nie mieliśmy i nie mamy inwestora, który rzuciłby nam kilka milionów na rozwój medium. Nie mamy właściciela, którego nazwisko znałoby 90 proc. Polaków. Nie mamy przy okazji sztabu ludzi, którzy pracowaliby nad pozycjonowaniem, rozwojem, back-endem i wszystkim tym, co duże media robią, by budować swój zasięg.

Jak dobrze wiecie, Spider’s Web jest częścią większej nieformalnej organizacji - Grupy Spider’s Web, do której należą też: sPlay oraz Bezprawnik. sPlay aktualnie odwiedzany jest przez 350 tys. unikalnych użytkowników, a Bezprawnik 250 tys. Łącznie nasza grupa może się więc pochwalić 2,6 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

Wszystko co mamy zbudowaliśmy sami. Tymi ręcami – jak rzekłby klasyk.

spidersweb-2-miliony-uu- (1) class="wp-image-502296"

Dlatego z tego miejsca, dzisiaj i teraz, chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego - i tu nie waham się użyć tego słowa - sukcesu.

Dziękuję Ewie Lalik, dziękuję Mateuszowi Nowakowi, dziękuję Piotrkowi Baryckiemu, dziękuję Łukaszowi Kotkowskiemu - naszym wspaniałym byłym i teraźniejszym redaktorom prowadzącym. Kochani, bez Was nie byłoby nas tu, gdzie jesteśmy.

Dziękuję wszystkim byłym i aktualnym blogerom Spider’s Web. To Wy budowaliście i budujecie pozycję naszego bloga. Codziennie.

REKLAMA

Dziś nie waham się powiedzieć - udało nam się stworzyć niesamowitą ekipę kapitalnych ludzi na Spider’s Webie, dla których praca tutaj to coś więcej, niż tylko pisanie tekstów blogowych. Aż żałuję, że nie mogę Wam, Czytelnikom, pokazać tego, co dzieje się praktycznie codziennie na naszym redakcyjnym Slacku.

Dziękuję też Wam, byli i aktualni Czytelnicy. To dzięki Wam możemy realizować swoje marzenia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA