1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech

Korzystaliśmy z telefonu, na który czeka wielu Polaków. Huawei P10 Lite - pierwsze wrażenia

Już używaliśmy Huawei P10 Lite! Oto nasze pierwsze wrażenia

Podczas premiery Huawei P10 na stoiskach zaprezentowane zostały nie tylko znane od niemal miesiąca smartfony Huawei P10 oraz P10 Plus. Oprócz nich można było korzystać też z Huawei P10 Lite, który dopiero za jakiś czas trafi na polski rynek i prawdopodobnie stanie się sprzedażowym hitem.

Dzięki uprzejmości ochrony pilnującej stoiska ze smartfonami udało się nam odpiąć smartfon Huawei P10 Lite i korzystać z niego przez kilkadziesiąt minut. Zaznaczamy, że to bardzo krótki czas, który wystarcza wyłącznie do pobieżnego zapoznania się z urządzeniem. Jeżeli szukacie bardziej obszernej i wartościowej opinii dotyczącej tego smartfonu, musicie poczekać kilka tygodni na pojawienie się pierwszych recenzji.

To (najprawdopodobniej) pierwsze w Polsce wrażenia z używania Huawei P10 Lite.

Pierwsza rzucająca się w oczy cecha tego smartfonu to jego bardzo wysoka jakość wykonania. Zarówno przód, jak też tył urządzenia jest pokryty szkłem 2,5D. Z kolei boki są w pełni aluminiowe. Mimo że jest to smartfon ze średniej półki, jego jakość wykonania bardziej przypomina urządzenie, którego cena wynosi ponad 2000 zł. Jest to mariaż Huaweia P9 Lite z Honorem 8.

Huawei P10 Lite Opinie Recenzja (8)

Uczucie to potęguje fakt, że czytnik linii papilarnych został zamontowany z tyłu, jak w wyżej wymienionych modelach. Pozostałe modele z linii P10 mają czytnik linii papilarnych umieszczony z przodu, pod ekranem. Telefonu tego da się swobodnie używać korzystając z jednej ręki, do niewątpliwy plus i pozytywnie to wpływa na wygodę używania smartfona.

Huawei P10 Lite ma naprawdę niezłą specyfikację techniczną.

Znajdziemy w nim 5,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Za jego wydajność odpowiada procesor Kirin 658 z ośmioma rdzeniami Cortex-A53 oraz układem graficznym ARM Mali T830 MP2. Jest to Kirin 655 z delikatnie podwyższonym taktowaniem. Układ współpracuje z 3 GB RAM oraz 32 GB rozszerzalnej pamięci flash. To niemiła informacja, ponieważ na rynkach zachodnich ten sam model jest wyposażony w 4 GB RAM.

Huawei P10 Lite Opinie Recenzja (4)

Nie zabrakło tu też wszystkich istotnych standardów łączności, takich jak LTE (Cat. 6), Wi-Fi 802.11 ac, NFC, GPS oraz Bluetooth 4.1. Telefon ma możliwość obsługi dwóch kart SIM. Nie zabrakło tu również wyjścia słuchawkowego i gniazda ładowania w standardzie microUSB. Dziwi fakt, że nie zdecydowano się na zastosowanie nowszego USB-C, które staje się obowiązującym standardem. Czy to recykling części? A może troska o użytkowników przyzwyczajonych do starszych standardów? Nie wiadomo.

Huawei P10 Lite Opinie Recenzja (1)

Huawei P10 Lite powinien cechować się długim czasem pracy bez ładowania. Ma bowiem akumulator o pojemności 3000 mAh, oczywiście niewymienny. Co ważne, ma bardzo przydatną technologię szybkiego ładowania.

Huawei P10 Lite Opinie Recenzja (3)

Za możliwości fotograficzne urządzenia odpowiada aparat tylny z matrycą o rozdzielczości 12 megapikseli z obiektywem o jasności f/2.2 oraz diodą doświetlającą. Można domniemywać, że jest to kolorowa kamera znana ze standardowej wersji Huawei P10. Z kolei z przodu znajdzie się aparat z matrycą o rozdzielczości 8 megapikseli.

Największą niewiadomą jest cena.

W poniedziałek podczas transmisji live mówiłem, że Huawei P10 Lite już teraz trafi do sprzedaży. Nie jest to jednak prawda. Po prostu obsługa stoiska nie odróżniała smartfonów i podała nam datę debiutu sprzedażowego zwykłego Huawei P10. Później dowiedzieliśmy się, że Huawei P10 Lite trafi do sklepów dopiero w kwietniu. Kiedy dokładnie? Nie wiadomo.

Huawei P10 Lite Opinie Recenzja (6)

Wielką niewiadomą smartfona jest też cena. Niemcy muszą za Huawei P10 Lite zapłacić około 1500 zł. Warto jednak pamiętać, że tyle kosztuje model z 4 GB RAM. U nas dostępna będzie gorzej wyposażona wersja smartfonu. Jeżeli dzięki temu będzie tańsza i lepiej dostosowana do naszego rynku, poprę tę decyzję. Jeżeli zaś nawet telefon o takiej specyfikacji będzie kosztował 1500 zł, jego potencjał sprzedażowy zostanie znacznie, ale to znacznie ograniczony.

Wówczas hitem sprzedażowym nie stanie się Huawei P10 Lite, a jego miejsce zapewne zajmie Huawei P9 Lite 2017, który jest oferowany w sprzedaży operatorskiej w dosyć dobrej cenie. Krótko mówiąc, niezależnie do scenariusza, wszystko zostanie w chińskiej rodzinie.

Czytaj i oglądaj nasze materiały poświęcone Huawei P10: