REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kupisz konsolę za nieco ponad 1000 złotych? Tyle może kosztować Nintendo Switch

Cena jest jednym z najważniejszych czynników, jakie bierze pod uwagę Wielkie N projektując nową konsolę. Dlatego Nintendo Switch ma być odczuwalnie tańsze od wcześniejszych platform technologicznego giganta, co pozwoli uniknąć porażki w stylu Wii U.

15.11.2016
11:49
Nintendo Switch ma kosztować 250 dolarów. To jak za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Wielkie N wciąż nie podało oficjalnej ceny Nintendo Switch. Tę być może poznamy w styczniu, kiedy Japończycy przeprowadzą specjalne medialne wydarzenie, zorganizowane z myślą o nowej konsoli. Sieć nienawidzi jednak próżni, wypełniając braki informacji plotkami, doniesieniami i analizami. Według najnowszych z nich, Nintendo Switch ma kosztować zaledwie 250 dolarów!

Cenę 250 dolarów za podstawową wersję Nintendo Switch wskazało anonimowe żródło powiązane z siecią sklepów GAME.

Zdaniem źródła redakcji LetsPlayVideoGames, w brytyjskiej sieci sklepów GAME Nintendo Switch pojawi się w dwóch podstawowych wariantach. Najtańszy z nich będzie kosztował 199 funtów. Droższa wersja o pojemniejszej pamięci i z grą na start zostanie z kolei wyceniona na 249 funtów.

Żródło podaje, że Nintendo będzie dążyło do wyceny Switcha elastycznie, w zależności od siły nabywczej pieniądza. Oznacza to, że rynek amerykański raczej nie może liczyć na stawki 199/249 dolarów, ale proporcjonalnie większe sumy - 249 dolarów za wersję podstawową oraz 299 dolarów za ulepszony zestaw.

nintendo-switch-6 class="wp-image-523113"

Jeżeli źródło jest wiarygodne, Nintendo Switch kupuję z miejsca, z pocałowaniem w rękę.

Zakładając, że Nintendo Switch w podstawowej wersji faktycznie będzie kosztować 250 dolarów, konsola na polskim rynku nie powinna być sprzedawana za więcej niż 1500 złotych. Przekroczyć tej granicy po prostu nie wypada. Już w te półtora tysiąca wdrożyłem bardzo wysoką marżę dla polskiego dystrybutora i importerów.

Bez problemu byłbym w stanie wydać nawet 1999 złotych, za zestaw z powiększoną pamięcią oraz grą na start. Zwłaszcza jeżeli byłoby to świetnie zapowiadające się The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Otwarty świat, pełne zagadek podziemia, zawartość na kilkadziesiąt godzin zabawy w wyjątkowym, magicznym świecie Nintendo - jestem zdecydowanie na tak!

A to tylko wariant pesymistyczny! Zakładając bardziej pozytywny scenariusz, Nintendo Switch może kosztować w Polsce 1200/1600 złotych. Za urządzenie wyposażone w Tegrę, udające od czasu do czasu przenośny handheld, z magicznymi tytułami Wielkiego N na wyłączność - jak dla mnie produkt jest wart swojej ceny.

Z drugiej strony, troszkę nie chce mi się wierzyć, że Nintendo Switch faktycznie będzie aż tak tanie. Przynajmniej nie w Polsce. To by było zbyt piękne. Coś musi pójść nie tak.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA