REKLAMA

Nintendo Switch - 11 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowej konsoli Wielkiego N

Nintendo Switch, znane dawniej jako Nintendo NX, zostało pokazane światu na pierwszym oficjalnym zwiastunie. Oto, co już dzisiaj wiemy o nowej, hybrydowej konsoli.

20.10.2016 15.11
Nintendo Switch - 11 rzeczy które musisz wiedzieć o nowej konsoli
REKLAMA
REKLAMA

1. Nintendo Switch to konsola mobilna

Jak każdy inny handheld, Nintendo Switch posiada swój akumulator o określonej mocy. Switcha możemy uruchomić bez żadnego dodatkowego okablowania i grać na niej w terenie, jak na Nintendo 3DS czy PlayStation Vicie.

nintendo-switch-11 class="wp-image-523118"

2. Nintendo Switch to konsola stacjonarna

Handheld posiada rozbudowaną stację dokującą, którą podłączamy do telewizora. Dzięki temu Nintendo Switch zamienia się w stacjonarną konsolę na modłę PS4 oraz Xboksa One. My możemy kontynuować rozgrywkę, a akumulator handhelda jest w tym czasie ładowany. Sprytne!

nintendo-switch-13 class="wp-image-523120"

3. Nintendo Switch posiada wysuwane panele z przyciskami

To jedna z głównych cech rozpoznawczych konsoli. Po lewej i prawej stronie urządzenia znajdują się panele z przyciskami funkcyjnymi, analogiem oraz triggerami. Można je wysunąć, zamieniając tym samym Nintendo Switcha w tablet.

nintendo-switch-12 class="wp-image-523119"

4. Panele z przyciskami mogą służyć jako kontrolery dla znajomych

Świetne jest to, że wysuwane panele można zastosować jako oddzielne pady. Przykładowo, uruchamiamy Mario Kart, po czym jeden z wysuwanych paneli dajemy koledze. Dzięki temu każdy z nas ma swój kontroler, a my możemy grać w tę samą produkcję na podzielonym ekranie. Rewelacja!

nintendo-switch-4 class="wp-image-523111"

5. Nintendo Switch jest na tyle mocne, aby poradzić sobie z TES V: Skyrim

Pozycjonuje to sprzęt Wielkiego N jako najpotężniejszą mobilną konsolę, jaka została kiedykolwiek stworzona. Skyrim na handheldzie? Nawet w momencie premiery PS Vity coś takiego nie przychodziło mi do głowy. Nie śmiałbym marzyć o takiej możliwości. A tutaj proszę, The Elder Scrolls V uruchomione w samolocie!

nintendo-switch-6 class="wp-image-523113"

6. Najprawdopodobniej startową produkcją dla Nintendo Switch będzie The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Oczekiwana przez lata Zelda z otwartym światem będzie zapewne tytułem na premierę Nintendo Switcha. To by tłumaczyło, dlaczego proces produkcyjny tej gry został drastycznie wydłużony, a grafika uległa odczuwalnemu pogorszeniu od czasu pierwszych prezentacji. Gra na kilkadziesiąt godzin, z otwartym światem, na start handhelda? Jestem na tak!

Nintendo NX to Nintendo Switch! class="wp-image-523086"

7. Nintendo Switch będzie używało kartridżów

Dla fana urządzeń Wielkiego N nie będzie to żadnym zdziwieniem. Kartridż to nośnik, który jest najlepszym rozwiązaniem dla mobilnych konsol. Najdobitniej pokazał to przykład PlayStation Portable, w którym napęd płyt UMD stał się jednym z najbardziej awaryjnych elementów. O komforcie grania podczas gdy rozpędzona płyta wibrującej między dłońmi lepiej nie wspominać.

nintendo-switch-10 class="wp-image-523117"

8. Nintendo Switch zadebiutuje już w marcu 2017 roku!

Oznacza to, że oszczędzać pieniądze trzeba już dzisiaj. Za pół roku hybrydowa konsola trafi na sklepowe półki. To nawet wcześniej, niż następna konferencja E3. Oznacza to, że Nintendo będzie promowało swój flagowy produkt poza wszystkimi wiodącymi imprezami związanymi z branżą gier. Tego jeszcze nie było.

nintendo-switch-1 class="wp-image-523108"

9. Handheld ze stopką i bezprzewodowymi kontrolerami. Nareszcie!

Nintendo Switch zapowiada się na niezwykle wygodną konsolę przenośną. Z tyłu urządzenia znajduje się stopka, dzięki której możemy umieścić urządzenie na dowolnej powierzchni. Gdyby tego było mało, wysuwane panele z przyciskami zadziałają bezprzewodowo. Ależ będzie wygodnie!

nintendo-switch-2 class="wp-image-523109"

10. Wielkie N nie chce powtórzyć błędu Wii U. Nintendo Switch posiada szereg partnerów.

Na grafice możecie zobaczyć listę wszystkich producentów, którzy tworzą aktualnie gry dla Nintendo Switch. Współpraca z zewnętrznymi deweloperami to teraz nowy priorytet Nintendo. No i bardzo słusznie - brak gier EA, Ubisoftu czy Take Two w ofercie Wii U to jeden z największych gwoździ do trumny poprzedniej konsoli.

nintendo-switch-gry class="wp-image-523122"

11. Wciąż nie znamy najważniejszych informacji

REKLAMA

Nie posiadamy wiedzy na temat pojemności akumulatora w Nintendo Switch, ani sugerowanej ceny konsoli. Obawiam się zwłaszcza o to pierwsze. Świetnie, że możemy uruchomić Skyrim w samolocie, lecz jeżeli energii wystarczy na pół godziny rozgrywki, będę mocno rozczarowany. Z kolei Nintendo nigdy nie było liderem, jeżeli chodzi o czas pracy urządzeń na akumulatorze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA