Tech / News

A więc to prawda - nowe Maki 27 października

Nie trzeba było długo czekać, aż potwierdzą się plotki z rana. Apple właśnie rozesłało zaproszenia na konferencję, która odbędzie się za nieco ponad tydzień. Na co czekamy? To akurat jasne.

Czekamy na nowe odsłony produktów, które – jak pisał dzisiaj rano Szymon Radzewicz – aż proszą się o odświeżenie. Jakkolwiek bowiem nie lubilibyśmy MacBooka Pro i MacBooka Air, te sprzęty nie zmieniły się prawie w ogóle od lat. I to nie „lat” w naszym rozumieniu technologicznym, gdzie coś jest stare pół roku po premierze. Chodzi o lata kalendarzowe.

Teraz wiemy, jaką datę w kalendarzu zaznaczyć.

Jeśli do tej pory wstrzymywaliście się z zakupem nowego MacBooka, zaznaczcie sobie w telefonie, na tablecie albo w skórzanym notatniku tę jedną datę – 27 października. To właśnie wtedy najprawdopodobniej poznamy następców kultowych sprzętów.

I jak to bywa w przypadku Apple już teraz możemy powiedzieć, że na pewno będzie się działo, a Spider’s Web prawdopodobnie pęknie od naszych tekstów i waszych komentarzy.

Czego się spodziewać?

Apple jak zwykle bawi się w tajemnice i na grafice z zaproszenia znajdziemy – poza logo firmy – jedynie krótkie, proste hasło – „hello again”. Przez najbliższy tydzień będziemy więc świadkami rozkładania każdego piksela i każdej literki z tego zaproszenia, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „o co właściwie chodzi?”.

O czym natomiast spekulowano do tej pory? Cóż, najwięcej plotek było oczywiście na temat pozbycia się przez Apple kolejnych portów ze swoich komputerów przenośnych. Czy będą prawdziwe, a jeśli tak, to czy nastąpi to już teraz – przekonamy się niebawem. Na pewno możemy oczekiwać, że nowe sprzęty będą po raz kolejny cieńsze i lżejsze od swoich poprzedników. Airowi bez wątpienia przydałby się natomiast nowy ekran.

Niektórzy prawdopodobnie czekają też z niecierpliwością na nowy monitor Apple o rozdzielczości 5K, choć będzie to raczej produkt niszowy. Choć kto wie…

Nie pozostaje nam więc nic innego niż tylko czekać.

 

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst