REKLAMA

Netflix udostępnił właśnie polskie napisy do trzech sezonów "House of Cards". Tak... trzech

Stało się! W platformie Netflix w końcu pojawiły się polskie napisy do wszystkich odcinków, które składają się na trzy pierwsze sezony "House of Cards". Na razie ani dubbing (całe szczęście!), ani lektor nie zostali wprowadzeni. Niestety, czwarta seria polskiego tłumaczenia nie doczekała się wcale.

01.04.2016 12.46
House of Cards w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Z nieoficjalnych źródeł oraz z rozmów prowadzonych z osobami, które zajmują się Netfliksem w Polsce wiem, że napisy są dodawane systematycznie do wszystkich pozycji dostępnych w polskiej wersji serwisu. Rzeczywiście, od momentu wkroczenia Netfliksa do Polski część seriali (np. "Narcos" czy "Orange Is the New Black"), które początkowo tłumaczeń nie miały, doczekały się napisów w naszym języku albo polskiej wersji audio. Miło wiedzieć, że coś w Netfliksie się zmienia na lepsze. Miło widzieć też, że dodawane są nowe pozycje. Od niedawna w serwisie obejrzymy, na przykład "Sherlocka", brytyjski serial stacji BBC.

Boli jednak fakt, że pozycje dodawane są zanim dostępne są do nich napisy, choć rozumiem taką politykę.

Netflix w Polsce class="wp-image-458845"

Oferta się powiększa, co może przyciągnąć nowych widzów, a część z nich zapewne poradzi sobie bez polskich napisów. Mam jednak nadzieję, że w przyszłości nowy serial czy film będzie pojawiał się od razu wyposażony w polskie tłumaczenie. Dajmy jednak Netfliksowi trochę czasu. Ostatnie zmiany nastrajają mnie coraz pozytywniej do samej platformy, z której cały czas - mimo wszystko - korzystam, czekając na nowości.

Dziwi mnie jednak wciąż brak tłumaczenia ostatniego sezonu "House Of Cards".

Stawiałabym raczej na to, że najpierw dostaniemy po polsku ostatnią serię, a potem zostaną przygotowane tłumaczenia do poprzednich sezonów. Jak głoszą plotki, prawdopodobnie już niebawem doczekamy się polskich napisów także i w ostatniej, najświeższej serii. Po cichu liczę na to, że Netflix wyrobi się jeszcze przed weekendem. Cały czas czekam na polskie tłumaczenie i czwarty sezon serialu jeszcze przede mną.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA