REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Smutny koniec konsoli, którą ufundowali sami gracze

Po kilku latach obecności na rynku Ouya znika. Startup produkujący konsole do gier z systemem Android jednak nie zwinął interesu i nie zbankrutował. Firmę przejął większy podmiot mający już uznanie w oczach graczy, ale przyszłość Ouya w formie konsoli rysuje się w czarnych barwach.

27.07.2015
21:08
Smutny koniec konsoli, którą ufundowali sami gracze
REKLAMA
REKLAMA

Ouya to firma, która dała graczom konsole do gier będące alternatywą dla produktów takich marek jak Microsoft, Sony i Nintendo. W przeciwieństwie do Xboksów, PlayStation i Wii, które mają dedykowane oprogramowanie producenta, startup postanowił dać graczom możliwość uruchamiania na telewizorach gier pisanych pierwotnie na smartfony i tablety, korzystając przy tym ze zmodyfikowanego Androida.

Od czasu powstania Ouya na rynku sporo zmieniło. Dedykowana konsola do gier, mimo licznej grupy klientów, stała się znacznie mniej potrzebna. Androida można uruchomić bezpośrednio na telewizorze, na set-top boksie lub na dongle’u podpinanym prosto do portu HDMI. System Google wspiera kontrolery do gier, a coraz więcej twórców implementuje ich obsługę w swoich grach.

ouya2.jpg
REKLAMA

Ouya jednak nie bankrutuje i nie zwija manatek - jak donosi Android Central została przejęta przez Razera, czyli markę dobrze znaną graczom. O wykupieniu startupu przez Razera mówiło się zresztą już od kilku miesięcy, a teraz potwierdziła to Julie Uhrman, współzałożycielka i CEO w Ouya, jednocześnie informując, że rezygnuje z zajmowanego do tej pory stanowiska.

Co ciekawe, Razer nie wykupił konsoli do gier i nie jest zainteresowany sprzętem Ouya. Firma zainteresowana była rozwiązaniami software’owimi i pracownikami, a nie samą konsolą.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA