REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Nowa funkcja na Facebooku - zadebiutowała wczoraj, a użytkownicy błyskawicznie ją pokochali

Facebook wprowadził funkcję, która może zmienić sposób dyskusji na Facebooku. Zmienić na gorsze.

14.10.2014
18:16
Emoji
REKLAMA
REKLAMA

Już teraz dyskusje na Facebooku lubią wyglądać komicznie. Jedna osoba zaczyna komentować, inna jej odpowiada, trzecia pisze z telefonu, więc zamiast włączyć się do danej rozmowy, rozpoczyna oddzielny wątek. Do tego pojawia się jakiś śmieszek, który wrzuca zdjęcia i memy zamiast wypowiedzi. Wszyscy wszystko lajkują. Nikt nie wie o czym jest rozmowa i o co te dwa koguciki się tak właściwie sprzeczają. Kwintesencja Facebooka.

Wczoraj w godzinach wieczornych Facebook wprowadził nową funkcję, która zmieni na gorsze sposób w jaki Facebook będzie wyświetlał dyskusje.

Użytkownikom dano możliwość wysyłania tzw. naklejek, czyli wielkich emotikon, które wyświetlają się nie obok, a zamiast wypowiedzi - element znany z facebookowego Messengera. W ten sposób dyskusje na fejsie zasypały lawiny śmiesznych animowanych grafik.

naklejki na facebooku

Z jednej strony nie narzekam, bo niektóre z tych obrazków są naprawdę śmieszne i dobrze wykorzystane potrafią być świętą pointą lub wymowną odpowiedzią na zadane pytanie.

Niemniej jednak obserwuję od wczoraj wysyp tego typu grafik, które zamieniają (nie)normalne do tej pory dyskusje w istny śmietnik.

facebook naklejki

Nie tylko blogerzy Spider’s Web ochoczo sprawdzali nową funkcję. Przykład poniżej (zajrzyjcie do komentarzy).

//

Naklejek nie można wrzucać do wszystkich facebookowych dyskusji.

Wykorzystamy je w grupach oraz pod wpisami na tablicach naszych znajomych oraz osób, które obserwujemy. Nie ma jednak możliwości umieszczania śmiesznych animowanych grafik pod wpisami na fanpage’ach.

I dobrze. To znacząco obniżyłoby poziom dyskusji i zrobiło jeszcze większy śmietnik niż jest obecnie.

Mam tylko nadzieję, że komunikacja obrazkowa na Facebooku szybko się przeje i sytuacja wróci do normy. Bo niektóre dyskusje zostały zdominowane przez zalew śmiesznych obrazków. Które w nadmiarze przestają być śmieszne.

REKLAMA

Niektórzy po niespełna dniu obecności naklejek na Facebooku, dostali na nie takiej alergii, że pojawiły się już rozszerzenia do przeglądarki, które automatycznie oczyszczają dyskusje z śmiesznych i przerośniętych emotikon.

*Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA