REKLAMA

Nowy tablet ThinkPad 10 nareszcie z ekranem FullHD

Na dzień przed przewidywaną wcześniej premierą Lenovo zaprezentowało następcę jednego ze swoich najciekawszych produktów - liczącego już prawie dwa lata tabletu ThinkPad Tablet 2. Nowy model zrywa nie tylko ze starym nazewnictwem, ale też nareszcie oferuje ekran porównywalny z konkurencją.

13.05.2014 05.10
Nowy tablet ThinkPad 10 nareszcie z ekranem FullHD
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory główną bolączką tabletu Lenovo była przeciętna rozdzielczość ekranu - przyzwoita, ale w żaden sposób w dzisiejszych czasach nie zasługująca na miano wyjątkowej czy chociażby bardzo dobre. ThinkPad 10, na wyświetlaczu o takiej samej przekątnej co oryginał, zdołał zmieścić jednak nieco bardziej imponujące 1920x1200 pikseli. Nadal jest to wynik zauważalnie słabszy od posiadającego mniejszy ekran iPada, ale przynajmniej nie odstaje od innych produktów z tej samej linii, w tym m.in. ThinkPada 8.

thinkpad 10
REKLAMA

Oprócz ekranu o wysokiej rozdzielczości, pokrytego szkłem ochronnym Gorilla Glass, tablet będzie oferował szereg dodatków, obejmujących dwie stacje dokujące z możliwością podłączenia zewnętrznego monitora i myszki, zewnętrzną klawiaturę Bluetooth oraz specjalny pokrowiec, umożliwiający szybkie uruchamianie aplikacji aparatu (wystarczy odsłonić obiektyw). Na pokładzie znajdzie się oczywiście Windows 8.1 ze wsparciem dla 64-bitowych procesorów oraz do 4 GB pamięci RAM i do 128 GB przestrzeni na dysku SSD. Pozostałe szczegóły nie zostały ujawnione, jednak pewne jest, że docelowo pojawi się opcja 3G/4G LTE, a podstawowa wersja WiFi wyceniona zostanie na 599 dolarów i trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

Po świetnym Lenovo ThinkPad 8 wygląda więc na to, że w kategorii większych tabletów z Windowsem Lenovo również będzie w stanie zaoferować produkt wysokiej jakości, z parametrami przystającymi do obecnych wymagań klientów. Jeśli tylko obiecane 10 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu okaże się prawdą, a nie pobożnym życzeniem, szykuje się może nie hit, ale z całą pewnością propozycja godna uwagi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA