REKLAMA

Od dzisiaj wiadomości z Pocketa będzie mi czytała miła pani z Google

Googlowa aplikacja Zamiana tekstu na mowę, inaczej TTS (text to speech), doczekała się aktualizacji. I to nie byle jakiej, gdyż dodano do niej obsługę języka polskiego.

27.05.2014 19.02
android lektor
REKLAMA
REKLAMA

Tak jak nigdy nie umiałem przekonać się do słuchania podcastów oraz audiobooków, tak już jakiś czas temu zakochałem się w czytaniu tekstów z aplikacji Pocket. Wykorzystuję do tego usługę TTS oraz... głosy Ivona, gdyż Google nie wprowadzało obsługi języka polskiego.

Dzisiaj jednak Android w standardzie może zaoferować to, co do tej pory musiałem organizować sobie za pomocą zewnętrznych aplikacji.

Ostatnia aktualizacja programu Zamiana tekstu na mowę wprowadziła obsługę języka polskiego i trzeba powiedzieć wprost, że głos lektorki jest przyjemny dla ucha, a jakość czytanego tekstu stoi naprawdę na wysokim poziomie.

Aby uruchomić Zamianę tekstu na mowę należy zaktualizować lub pobrać aplikację ze sklepu Google Play. Następnie w ustawieniach telefonu przechodzimy do “Ułatwień dostępu” i wybieramy “Przetwarzanie tekstu na mowę” (tak funkcje te nazywają się m.in. w HTC One). Teraz aktywujemy “Mechanizm Google” i pobieramy paczkę z językiem polskim. To wszystko.

Możemy już przejść do dowolnej aplikacji, która potrafi wykorzystać potencjał TTS. Regularnie wykorzystuję do tego Pocketa. Wystarczy wybrać tekst, a następnie w menu wybrać opcję “Słuchaj (TTS)”. Aplikacja uruchomi odtwarzacz i miła pani z Google zacznie nam czytać prasówkę.

REKLAMA

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA