REKLAMA

Tak wygląda połączenie historii PRL-u i nowych technologii

Narodowe Archiwum Cyfrowe, we współpracy z firmą Moiseum, przygotowało bardzo ciekawy projekt. Użytkownicy serwisu i aplikacji Foursquare, dzięki starym zdjęciom, mogą obejrzeć Warszawę w czasach PRL, a nawet przeczytać informację o kluczowych obiektach z tamtych czasów.

28.06.2013 14.34
Warszawa
REKLAMA

W bazie Foursquare umieszczono w sumie 15 obiektów, które już nie istnieją albo zmieniły się w takim stopniu, że trudno je rozpoznać. Jeśli ktoś będzie się meldował w ich okolicy, to otrzyma dostęp do unikatowych fotografii i wspominanych już informacji.

REKLAMA
warszawa-prl-foursquare1

Wśród obiektów znajdziemy między innymi Stadion Dziesięciolecia i Kino Skarpa, które już nie istnieją.  Podobnie wygląda sytuacja z pawilonami Chemii czy Supersamem. Z kolei DH Sezam wkrótce także ma zniknąć z mapy Warszawy.

warszawa-prl-foursquare2

Muszę przyznać, że inicjatywa jest bardzo ciekawa. Zawsze byłem fanem historii i lubię, kiedy nowe technologie i serwisy społecznościowe są używane po to, aby przypomnieć ludziom dawne dzieje. W końcu nie ważne w jaki sposób, ważne abyśmy się rozwijali i poznawali historię naszego kraju.

Pełną listę obiektów możecie znaleźć pod adresem https://foursquare.com/nac_pl/list/warszawa-prl lub wpisując w wyszukiwarkę Forsquare hasło Narodowe Archiwum Cyfrowe.

REKLAMA
warszawa-prl-foursquare3

Zdjęcie This is a view of Warsaw, the capital city of Poland pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA