1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Apple chce zablokować sprzedaż 8 smartfonów Samsunga w Stanach. Dodajmy, że dosyć "starych" smartfonów

Lista modeli smartfonów Samsunga, których sprzedaż chce zablokować Apple w Stanach Zjednoczonych

Proces Apple kontra Samsung w Stanach Zjednoczonych wciąż trwa, i mimo decyzji ławy przysięgłych nic nie jest jeszcze przesądzone. Tymczasem Apple nie zwleka i chce zablokować na terenie Stanów Zjednoczonych sprzedaż smartfonów Samsunga, które zdaniem firmy z Cupertino najbardziej zaszkodziły Apple’owi i zadały mu największe szkody. To trochę jak wskrzeszanie trupów, bo 8 najbardziej szkodliwych smartfonów Samsunga największą świetność ma już za sobą, a biorąc pod uwagę, że na ryku smartfon roczny jest „be, stary i niemodny”, to niektóre z nich są już całkowicie zapomniane. 

Chociaż może takimi smartfonami Samsung stoi? Starszymi, ale za to tańszymi, które klienci kupują, bo widzieli najnowsze reklamy Samsunga Galaxy, no a Galaxy to przecież Galaxy! Chociaż, to trzeba przyznać, grzebiąc po amerykańskich stronach operatorów, znalazłam w sprzedaży prawie wszystkie modele, w większości gdzieś tam zakopane w podstronach. Za to Droid Charge w Verizonie oferowany jest za darmo z dwuletnim kontraktem i reklamowany na stronie głównej. Stąd to pytanie – czy zablokowanie sprzedaży tych 8 urządzeń jest w stanie mocno zaszkodzić Samsungowi zwłaszcza w dotarciu do mniej zamożnych, nie bardzo znających się na nowościach klientów? Ciekawe pytanie.

Te telefony zadały najwięcej szkód Apple’owi:

Samsung Galaxy S 4G. Trup, w Verizonie, AT&T i Sprincie nieobecny. Premierę miał w styczniu 2011 roku.
Galaxy S 2 AT&T. Data premiery 2 pażdziernika 2011, mocno spóźniony po pierwowzorze SGSII. Wciąż w sprzedaży
Galaxy S 2 Skyrocket, Premiera 6 listopada 2011, wciąż w sprzedaży
Galaxy S 2 T-Mobile. W sprzedaży od 12 listopada 2011, wciąż do kupienia
Galaxy S 2 Epic 4G Touch. Premiera 16 września 2011, wciąż w ofercie
Galaxy S Showcase, premiera w listopadzie 2010 (warte podkreślenia), wciąż w sprzedaży w małej sieci CSpire
Droid Charge. W sprzedaży, premiera w maju 2011
Galaxy Prevail. Nie znalazłam w sprzedaży w największych sieciach, premiera kwiecień 2011

Warto zaznaczyć, że te wariacje na temat dwóch Galaxy S jeśli są w sprzedaży, to konkretny model tylko w jednej konkretnej sieci. Poza tym nachodzi mnie jeszcze jedna reflekcja, która – o dziwo – powoduje przypływ ciepłych uczuć, niemal miłości, do naszego małego rynku komórkowego, a nawet do rodzimych, malutkich operatorów. Mianowicie chodzi o mnogość wariacji i technologii – w Stanach taki model działa w tej technologii, inny w innej, i niby jeden Galaxy S 2, ale w dosłownie zylionie opcji… I bądź tu człowieku mądry i coś wybierz. A u nas? Kupuję po prostu Galaxy S 2, wsadzam jakąkowiek kartę SIM od czwórki operatorów, mogę tymi SIMkami żonglować, i już.

Ciekawe, czy Apple’owi uda się zablokować sprzedaż tych modeli w Stanach, i jeśli tak, to w jakim stopniu zaszkodzi to Samsungowi.

 

P.S. Na wyróżnienie zasługują też osoby, które wymyśliły nazwę smartfona w całości brzmiącą Samsung Galaxy S 2 Epic 4G Touch. Od razu można wyobrazić sobie sytuację, gdy znajomy pyta jaki masz telefon. Odpowiadasz „es 2 epic 4g touch”. Proste.