Tech

Użytkownicy iPhone'ów pobierają 10 razy więcej aplikacji niż użytkownicy Symbiana

Uprzedził mnie niezawodny serwis Asymco w tych wyliczeniach inspirowanych spektakularnym oświadczeniem Nokii, że dziennie pobieranych jest 2,3 mln aplikacji z Ovi Store – sklepu z oprogramowaniem firm trzecich na smartfony z mobilnym systemem operacyjnym Symbian. Okazuje się, że to dość niewiele w porównaniu z tym, ile aplikacji pobierają użytkownicy iPhone’ów (i iPodów touch oraz iPadów).

Trochę matematyki: Apple ujawnił niedawno, że jest już 120 mln urządzeń z iOS. Nie wszystkie jednak są w użyciu. Można założyć, że ok 20 mln iPhone’ów pierwszej generacji już spoczywa na technologicznym cmentarzu. Mamy więc ok. 100 mln urządzeń z iOS, które wciąż aktywnie pobierają aplikacje z AppStore. Nokia z kolei podała, że na rynku jest 140 mln urządzeń, które mogą połączyć się ze sklepem Ovi.

100 mln urządzeń z iOS pobiera 17,7 mln aplikacji każdego dnia, podczas gdy 140 mln Symbianów pobiera ich 2,3 mln. To daje 1,24 aplikacji na dzień na jednego użytkownika iOS oraz 0,12 aplikacji na jednego użytkownika Symbiana z dostępem do Ovi Store.

Różnica ponad dziesięciokrotna.

Ciekawe, szczególnie dla deweloperów oprogramowania mobilnego zastanawiających się jaką platformę wybrać w pierwszej kolejności.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst