REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie odpalisz silnika samochodu iPhone'm

01.10.2009
8:55
REKLAMA
REKLAMA

Wczorajszy wpis pt. „Odpal silnik samochodu iPhone’m” zawierał nieprawdziwą informację o tym, że za pomocą aplikacji ZipCar można włączyć silnik. Zarówno tytuł wpisu, jak i zdanie: „Za jej pomocą (w domyśle: aplikacji ZipCar) nie tylko odnajdziemy najbliższy samochód sieci ZipCar, ale także poprosimy, aby do nas zatrąbił, otworzył drzwi, a później włączył silnik” nie są zgodne z prawdą.

Przygotowując ten wpis polegałem na artykule z USA Today pt. „An iPhone Get Zipcar Drivers on Their Way„, który wprowadził mnie w błąd, między innymi następującymi zdaniami: „The iPhone can do many things. Now it can even lock and unlock a car and start the engine„. (tłumaczenie: iPhone potrafi wiele rzeczy. Teraz może nawet otworzyć i zamknąć samochód i uruchomić silnik) oraz „Now that Schneider has shown how to open and start a car with a cellphone?” (tłumaczenie: teraz, kiedy Schneider pokazał jak za pomocą komórki otworzyć i uruchomić samochód?).

Za pomocą aplikacji ZipCar można odszukać samochód na mapie, sprawić, aby zatrąbił oraz otworzyć/zamknąć jego drzwi. Do uruchomienia silnika potrzebna jest autoryzacja klucza, którą dokonuje się używając karty Zipcard.

Nie sprawdziłem dokładnie funkcjonalności aplikacji na stronie producenta, ani w opisie w AppStore, gdyż sama aplikacja była jedynie przyczynkiem do postawienia głównej tezy wpisu, czyli tego, że słowa Ralpha de la Vegi o przyszłych funkcjonalnościach iPhone’a powoli stają się faktem. Zasugerowałem się także screenem z progamu, na którym w menu aplikacji widnieje przycisk „drive”.

Wszystkich, których swoim nierzetelnym wpisem wprowadziłem w błąd przepraszam.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA