Tech

Wszystkie dzienniki dziś o wynikach Apple

Tytuły z dzisiejszych dzienników: „Gazeta Wyborcza” – Apple nie zwalnia; „Dziennik Polska Europa Świat” – Apple chwali się krociowymi zyskami ze sprzedaży iPhone’a; „Rzeczpospolita” – Apple odnotowało 8,16 mld dolarów przychodu; „Parkiet” – iPhone’y schodzą lepiej od oczekiwań. Słowem – polska prasa dostrzegła dobre wyniki finansowe Apple po drugim kwartale rozliczeniowym.

Najwięcej miejsca Apple tradycyjnie poświęca „Dziennik Polska Europa Świat”, chociaż – jak to ma w zwyczaju – przedrukowuje artykuły z „Wall Street Journal„: – Apple po raz kolejny oparł się recesji. Konsumenci w dalszym ciągu rozchwytują iPody i iPhone’y, dzięki czemu firma osiągnęła 15-proc. wzrost zysków w pierwszym kwartale tego roku. Dobre wyniki koncern wypracował, mimo że u jego sterów nie było prezesa Steve’a Jobsa”.

„Gazeta Wyborcza” pisze, że „choć Apple każe sobie słono płacić za produkty, to nawet w czasie recesji popyt na iPhone’y i iPody nie osłabł”. Zaraz późnej dodaje: „Ci, którzy obawiali się, że odejście ze spółki Steve’a Jobsa (zawiesił pracę w Apple ze względów zdrowotnych) wpłynie na wyniki koncernu, na razie nie mają powodów do obaw. – Gdyby nie recesja, nasza sprzedaż na pewno byłaby wyższa, ale mamy właśnie za sobą najlepszy nieświąteczny kwartał w historii Apple – mówił wczoraj Peter Oppenheimer”.

„Rzeczpospolita” powstrzymuje się od własnego komentarza prezentując suche dane: – „wyniki są lepsze niż prognozy analityków, którzy spodziewali się 8 mtd dol. przychodów i 1,09 dol. zysku na akcji. Na wyniki zapracował głównie iPhone, którego sprzedaż była o 123 proc. większa niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku”.

„Parkiet” cytuje analityków, według których „siłą marki Apple sprawia, że nawet w czasie kryzysu końcem jest w stanie osiągnąć przyzwoitą sprzedaż”.

Ostatnio przy każdej nadarzającej się okazji polska prasa podchwytywała często nieroztropne wypowiedzi niektórych analityków próbujących dowieść, że firma Jobsa wpada w szpony globalnej recesji. Tymczasem w dobie lecących na łeb i szyję wyników gigantów branży nowych technologii, Apple drugi raz z kolei przedstawia kwartalne wyniki, które są lepsze niż uśrednione oczekiwania analityków Wall Street. Dobrze, że dzienniki w Polsce to dostrzegły i może teraz w bardziej obiektywny sposób będą komentować wyniki Apple.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst