REKLAMA

Darmowa przeglądarka będzie płatna. To nie żart, to Google Chrome

Google pokazuje, że na pozór oczywiste funkcje przeglądarki da się również zmonetyzować. Chrome Enterprise Premium to nowy produkt Google skierowany do przedsiębiorstw, który chwali się zaawansowanymi funkcjami ochrony użytkownika za równowartość kilograma owoców leśnych przed sezonem.

12.04.2024 06.05
Darmowa przeglądarka będzie płatna. To nie żart, to Google Chrome
REKLAMA

O tym dlaczego Chrome jest (lub nie jest) dobrą przeglądarką można się kłócić i rozpocząć niejedną przepychankę słowną, lecz jednego nie można odmówić Google'owi - stałego aktualizowania pod kątem bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo szczególnie ważne jest dla przedsiębiorstw, które również licznie korzystają z przeglądarki giganta. Google postanowił zarobić na tym fakcie za pomocą specjalnej wersji przeglądarki.

REKLAMA

Płatny Google Chrome? Oto nowy produkt Google Cloud

Mowa tu konkretnie o Chrome Enterprise, przeglądarce skierowanej do biznesów, dostępnej w dwóch wariantach: Core (darmowa) oraz Premium (6 dol. miesięcznie). Nowy produkt Google Cloud zadebiutował wczoraj i z miejsca wzbudził zaciekawienie.

Koncern promuje skoncentrowany na potrzebach przedsiębiorstw program jako przeglądarkę, która może zapewnić użytkownikom "zaawansowaną ochronę" podczas korzystania z Internetu. A to za pomocą takich środków, jak automatyczne aktualizacje w celu ochrony przed nowo pojawiającymi się lukami w zabezpieczeniach oraz niestandardowe uprawnienia do witryn na zarządzanych urządzeniach.

Subskrypcja Chrome Enterprise zawiera w sobie kilka ciekawych funkcji, m.in. administratorzy Chrome Enterprise mogą ograniczyć liczbę dokumentów, które mogą być przesyłane lub drukowane przez innych użytkowników, aby zwiększyć bezpieczeństwo, a sama przeglądarka kompatybilna jest z Google Workspace.

Jednocześnie Chrome Enterprise Premium zawiera funkcje, których na próżno szukać w standardowym wydaniu przeglądarki (dla użytkowników indywidualnych) jak i w wersji darmowej Enterprise (Core), na przykład funkcje zapobiegania utracie danych i głębokiego skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Kup smartfon:
Media Expert
iPhone 15 Pro Max
Media Expert
Media Expert
Samsung Galaxy S24
Media Expert

Więcej na temat Chrome:

REKLAMA

Zdjęcie główne: gioele piccinini / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA