REKLAMA

Apple ma pomysł na okulary, pierścień i AirPodsy z kamerami. Ale na pomysłach się kończy

Choć Apple chciałby nie tylko zamknąć nas w ekosystemie, ale wręcz w niego ubrać, to na chceniu i pomysłach się kończy. Dosłownie. Inżynierowie koncernu mają plany m.in. smart pierścienia, smart okularów oraz AirPodsów z kamerami. Jednakże owe plany - nawet wobec konkurencji ze strony koreańczyków - mogą nigdy nie zejść z deski kreślarskiej.

26.02.2024 20.02
Apple ma pomysł na okulary, pierścień i AirPodsy z kamerami. Ale na pomysłach się kończy
REKLAMA

Wobec Apple od wielu tygodni są stawiane dość duże oczekiwania. A to za sprawą zarówno jego największego konkurenta w sektorze mobilnym - Samsunga i jego Galaxy Ring, jak i licznych patentów samego giganta z Cupertino, które sugerują, że Apple posiada technologię pozwalającą na zbudowanie smart pierścienia (albo i smart obroży).

Jednak jak się okazuje, ani patenty, ani presja nie są wystarczającymi powodami dla Apple, by stanąć w szranki w kolejnym segmencie elektroniki noszonej.

REKLAMA

Smart pierścień, smart okulary i AirPodsy z kamerami. Apple ma plejadę pomysłów - tylko pomysłów

Jak informuje Mark Gurman w cotygodniowej garści informacji ze świata Apple, koncern "zgłębiał pomysł" stworzenia nowych urządzeń noszonych. Mowa tu nie tylko o tytułowym Apple Ringu (lub iRingu, lub Applingu - jak kto woli), ale także o smart okularach oraz słuchawkach AirPods ze wbudowanymi kamerami.

Idea stworzenia iRinga nie była nowa i już kilka lat temu zespół wzornictwa przemysłowego przedstawił zarządowi projekt urządzenia noszonego na palcu, który posiada te same funkcje śledzenia informacji o zdrowiu co Apple Watch.

Z kolei jakiś czas temu inżynierowie firmy dyskutowali na temat stworzenia inteligentnych okularów, na wzór tych, jakie Meta Platforms stworzyło przy współpracy z Ray-Ban.

"Okulary mogłyby zapewniać dźwięk (dzięki czemu użytkownicy nie musieliby nosić słuchawek AirPods) i wykorzystywać sztuczną inteligencję oraz kamery do identyfikowania obiektów w świecie otaczającym użytkownika."

- pisze Mark Gurman.

Obie idee dla Apple mogłyby być niezwykle opłacalne, bowiem koncern stale dąży do ekspansji - pozyskiwania nowych klientów oraz poszukuje nowych sposobów zamknięcia użytkownika w ekosystemie, a elektronika noszona (słuchawki Air Pods oraz Apple Watch) już teraz odpowiada za 10 proc. przychodów firmy.

Jednakże, póki co smart pierścień to jedynie "pomysł", a według Gurmana Apple obecnie nie pracuje nad tego typu urządzeniem, lecz w siedzibie Apple "z pewnością są osoby promujące ten pomysł". Trochę inaczej ma się sprawa z inteligentnymi okularami, bo te znajdują się w sekcji eksploracyjnej znanej jako "badanie technologii" w dziale inżynierii sprzętu Apple. Okulary miałyby służyć jako zamiennik AirPodsów, a to za sprawą większej baterii (w porównaniu do już obecnych na rynku rozwiązań), głośników i większej liczby czujników.

Firma rozważa również inne pomysły, takie jak wyposażenie słuchawek AirPods w kamery - ideę odwrotną do smart okularów. Badany jest pomysł umieszczenia kamer na słuchawkach, dorzucając do nich także "bardziej zaawansowaną sztuczną inteligencją" i czujniki pozyskujące informacje o zdrowiu. A to z kolei dałoby potencjalnym użytkownikom urządzenia wiele korzyści płynących z używania inteligentnych okularów bez konieczności stosowania soczewek i oprawek.

Jednak wszystkie te produkty to jedynie "pomysły" i jak zastrzega dziennikarz Bloomberga, mogą one nigdy nie opuścić murów Cupertino.

Więcej na temat Apple:

IDŹ DO SKLEPU
MediaExpert
Apple AirPods Pro 2. gen.
MediaExpert
Apple AirPods 3

Zdjęcie główne: TanyaKim / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA